У Надвірній працювали директор департаменту соціальної політики Міністерства у справах ветеранів України Наталія Гуменюк, начальник відділу з розробки та реалізації житлових програм департаменту соціальної політики Міністерства у справах ветеранів України Тамара Білошапка та заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
У Надвірнянському районі активно впроваджується ветеранська політика, що охоплює інституційну підтримку, фінансову допомогу, реабілітацію та соціальну інтеграцію. На місцевому рівні працює управління з питань ветеранської політики, а також відповідні відділи або визначено відповідальних людей у всіх територіальних громадах, що забезпечує доступність послуг для ветеранів.
За участю керівництва Надвірнянської районної державної адміністрації і міської територіальної громади посадовці ознайомилися із роботою управління з питань ветеранської політики Надвірнянської райдержадміністрації.
Йшлося про законодавчі аспекти підтримки ветеранів, надання адресних соціальних допомог, пільг та шляхи вирішення проблемних питань, які виникають у ветеранів та демобілізованих людей. Фахівці мали змогу отримати змістовні відповіді від представників Міністерства на запитання. Важливо, що кожна громада прийняла цільові програми, що передбачають матеріальні виплати сім'ям загиблих, пораненим, допомогу на придбання спорядження, оплату ЖКП та медикаментів. Йшлося й про роботу фахівців із супроводу ветеранів у кожній громаді, які надають консультації та допомогу у вирішенні нагальних питань.
Пріоритетною метою робочої поїздки стало ознайомлення з роботою відділення реабілітації та відновлювальної медицини КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня». На території закладу фахівці Міністерства оглянули спортивний майданчик, облаштування якого здійснюється у межах проєкту «Стронг Воркаут». Локація передбачає спортивну реабілітацію ветеранів. Слід зазначити, що у реабілітаційному відділенні працює процедурний кабінет, кабінет фізичної терапії, кабінет ерготерапії, кабінет з терапії мови та мовлення, кабінет для надання психологічної допомоги, кабінет масажу, кабінет апаратної фізіотерапії.
«Реабілітація - один із важливих етапів на шляху повернення українських військових з фронту, тож розвиток й підтримка цього напряму є серед пріоритетів у роботі. Ми ставимо перед собою амбітну мету - розвивати сучасні центри реабілітації для військовослужбовців, ветеранів, залучаючи необхідні фінансові ресурси, в тому чисті й міжнародних донорів», - зазначила Людмила Сірко.
Під час обговорення нагальних питань, зокрема забезпечення фізичної реабілітації, психологічної допомоги та надання соціальних послуг окреслила основні напрями роботи, зосередившись на ключових пріоритетах та завданнях.