Сьогодні в актовій залі благодійного фонду «Карітас Коломия» відбувся тематичний День спільнодії «Маршрути послуг з ментального здоров’я в Коломийській громаді», який організували в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Захід об’єднав надавачів послуг соціальної, психологічної підтримки, а також місцеву та обласну владу.
У ньому взяли участь заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, заступниця голови Коломийської РДА Ганна Кравчук, директор БФ «Карітас Коломия» – отець Сергій Триф’як та заступник Василь Латчук, соціальний менеджер Центру життєстійкості Катерина Пономаренко, представники галузей освіти, охорони здоров’я, ветеранської політики, культури, молоді і спорту, громадських організацій, центру зайнятості. А модерував День спільнодії – консультант Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» – Андрій Ляшко.
«Питання покращення ментального здоров’я – надзвичайно актуальне. І у теперішній нелегкий час, через пережиті стреси все більше українців потребують психологічної підтримки. В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», яка впроваджується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської, ми працюємо над реалізацією важливих заходів щодо підтримки ментального здоров’я прикарпатців та об’єднуємо задля цього усі необхідні ресурси, – зазначила Людмила Сірко. – Тому завдання органів влади, громадського сектору, науковців, медиків об’єднати зусилля задля того, щоби саме ці послуги були якісними, ефективними і доступними».
Під час Дня спільнодії презентували універсальний посібник, – а це «Маршрути послуг з ментального здоров’я в Коломийській громаді», створений з метою пов'язати отримувачів та надавачів послуг так, аби людина не губилася в системі, та поінформувати потенційних отримувачів послуг про всю палітру сервісів, об’єднати надавачів різних секторів в єдину систему перенаправлення.
Учасники обмінювалися досвідом щодо надання послуг психологічної та соціальної підтримки в Коломийській громаді, механізму перенаправлення отримувачів послуг. Наголошувалося на важливості своєчасного звернення до фахівців, отриманні кваліфікованої допомоги та необхідності дбати про власне психічне благополуччя. Йшлося про способи, якими людина може скористатися, якщо потребує психологічної допомоги. Зокрема, звернутися до сімейного лікаря, лікаря «первинки», який пройшов спеціальне навчання, самостійно звернутися до вузького фахівця з психічного здоровʼя або приватного фахівця.
Додамо, що захід став потужним та вкрай потрібним майданчиком для обміну досвідом та напрацюваннями серед учасників.