«Ти як?»: Напрацювання з реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я презентували на Івано-Франківщині

На Прикарпатті з робочою поїздкою перебували регіональні координатори Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» з майже всіх областей України. Делегацію очолили керівниця Координаційного центру психічного здоров’я Кабінету Міністрів України Оксана Збітнєва, директорка з координації органів центральної та виконавчої влади Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України, радниця Прем’єр-міністра України Ірина Микичак, які зустрілися із головою Івано-Франківської ОВА Світланою Онищук та її заступницею Людмилою Сірко.

«В умовах сьогодення ми потребуємо стійкості, щоб вистояти, зберегти себе та своє ментальне здоров’я. По всій Україні, у всіх сферах створюється система сервісів і послуг. І наше завдання – вибудувати нову культуру, де ментальне здоров’я таке ж цінне як і фізичне. На Прикарпатті регіональні координатори програми Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» ознайомлюються з хорошими дієвими практиками впровадження програми ментального здоров’я. І ми бачимо унікальні взірці впровадження цієї прогарами у центрі ментального здоров’я, школі та у закладах охорони здоров’я», – зауважила Оксана Збітнєва.

Регіональні координатори відвідали Центр первинної медичної консультативної допомоги Івано-Франківської міської ради та побували на тематичних уроках щодо ментального здоров’я для учнів Івано-Франківського ліцею № 3, де йшлося про психологічні почуття, емоційні практики та навички з емоційної саморегуляції.

«Івано-Франківська область ефективно долучилася до Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською. Важливо ефективно впроваджувати проєкти, заходи і в рамках цієї програми. Переконана, що під час війни необхідно підтримувати один одного та цінувати, – зазначила Світлана Онищук. – Війна – це надзвичайно великі виклики та випробовування для кожного українця. Зараз важливо підтримувати родини військових, внутрішньо переміщених людей, дітей та загалом усіх, хто постраждав внаслідок війни. А турбота про ментальне здоров’я – це саме той напрям, який необхідно щодня напрацьовувати та розвивати».

Також було представлено роботу Центру ментального здоров’я Івано-Франківського національного медичного університету, де отримати психологічну консультацію та допомогу може, за потреби, кожен студент, працівник навчального закладу, військовослужбовці, їхні родини та внутрішньо переміщені люди. Основні завдання Центру – це індивідуальна та групова психотерапія, підтримка кожного, хто потребує допомоги.

Поділилися своїми практиками фахівці Івано-Франківського центру життєстійкості. Мовилося про підтримку ментального здоров’я, надання соціальних послуг та необхідної психологічної допомоги задля зниження загального рівня стресу і тривожності жителів громади, формуванням навичок першої психологічної допомоги близьким (особливо дітям та старшим членам родини), навчання стресостійкості та попередження психологічної травматизації). До слова, на Івано-Франківщині функціонують 14 центрів життєстійкості.

Регіональні координатори побували у центрі фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради», де працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, зокрема, фізичні терапевти, ерготерапевт, логопед, психологи та медичні сестри. Там облаштоване стаціонарне відділення на 30 ліжко-місць та амбулаторне, надають необхідні реабілітаційні послуги, проводиться робота щодо підбору асистивних засобів, розвитку навичок ходьби незрячими пацієнтами, нейрокогнітивної реабілітації та фізичної терапії. 75 відсотків пацієнтів, які тут лікуються, – це військовослужбовці ЗСУ. Важливо, що у КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» активно налагоджується робота психологічного громадського простору «Мрія. Дія».

Також було представлено ветеранський бізнес-проєкт «Вишиваночка», що у м. Івано-Франківськ, – а це виробництво етноодягу, який поєднує в собі традиційні українські мотиви та сучасні технології. Важливо, що це підприємство розширилося та масштабувало свій бізнес за межі нашої країни. Зауважувалося, що бізнес всіляко допомагає Збройним силам України.

На завершення експерти домовилися про подальшу співпрацю й координування дій з метою вдосконалення роботи і об’єднання зусиль.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux