Сьогодні під керівництвом голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук відбулося засідання «круглого столу» з питань реабілітації та протезування із представниками Генконсульства Республіки Польща у Львові.
У заході також взяли участь заступниця голови ОДА Людмила Сірко, представники фундації «Siepomaga» та гуманітарної кампанії PolandHelps в Україні, науковці центру реабілітації Святого Юди Тадея, керівники структурних підрозділів ОВА.
Під час засідання «круглого столу» йшлося про можливості створення потужного реабілітаційного центру на Івано-Франківщині за підтримки польських партнерів.
«Для нашої держави та області дуже важливо, що ми маємо таких польських партнерів, друзів, можемо завжди розраховувати на їх допомогу. З початку повномасштабного вторгнення ця підтримка була дуже необхідна для нашого краю. Тому дякую за ту солідарність, яка важлива не тільки для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, але й для самих прикарпатців. Саме така налагоджена співпраця дає нам сили працювати й рухатися вперед задля Перемоги. Надіємося, що ми й надалі співпрацюватимемо разом ефективно та результативно. Вважаю,що надзвичайно важливо розвивати спроможну реабілітаційну мережу на Прикарпатті», - зазначила Світлана Онищук.
Віцеконсул, керівник політичного відділу Генерального консульства Республіки Польща у Львові Томаш Коваль привітав із прийдешнім Днем Незалежності, наголосивши, на важливості перемоги України. Зараз ми долучаємося до ініціативи фундації «Siepomaga» та гуманітраної кампанії PolandHelps щодо створення на Прикарпатті нового реабілітаційного центру, знаючи про необхідність розвивати систему реабілітаційних закладів для ветеранів. І саме разом маємо знайти спільні ідеї задля впровадження цього проєкту на Івано-Франківщині.
«Направду, саме для нашої області реабілітація – це одне з найголовніших питань на порядку денному, - розповіла Світлана Онищук. - Івано-Франківщина є тиловою областю та з перших днів війни ми не тільки приймали внутрішньо переміщених людей, але й розвивали сферу охорони здоров’я щоби наші медики могли надавати якісну медичну допомогу військовослужбовцям, внутрішньо переміщеним людям та прикарпацям. Надзвичайно важливо, що польські партнери зацікавлені у відкритті реабілітаційного центру в нашому регіоні».
На зустрічі мова йшла про подальший розвиток мережі реабілітаційних закладів, потребу фахівців, команд медичних закладів, залучених до реабілітації та навчання.
Також обговорювали питання щодо надання засобів реабілітації для потребуючих та їх виготовлення. Зауважувалося, що в нашій області 15 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ про надання медичних послуг за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим, дітям в стаціонарних умовах» і 21-м – в амбулаторних умовах.
Додамо, що засідання «круглого столу» з питань реабілітації та протезування організовано Регіональним офісом міжнародного співробітництва.