«Цей день покликаний привернути увагу до їхніх проблем, захисту прав та нагадати про обов’язок кожного виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної категорії суспільства», - зазначила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі «Фейсбук».
Зауважувалася, що на Прикарпатті на обліку в органах соціального захисту населення - більше ніж 40 тис. людей з інвалідністю і через війну їхня кількість зростає. Для цієї категорії населення передбачені різні види соціальних виплат та реабілітаційні послуги. Так, державних соціальних допомог для людей та дітей з інвалідністю цьогоріч виплачено на суму понад 1 млрд 395 млн гривень.
На Прикарпатті функціонують 8 інтернатних закладів, Обласний центр комплексної реабілітації для людей з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю «Лелеченя», які фінансуються за кошти обласного бюджету.
Соціальні послуги стаціонарного догляду в інтернатних закладах отримують понад 1200 людей похилого віку та людей з інвалідністю; ще 49 - отримують реабілітаційні послуги в центрі «Лелеченя».
З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну інтернатні заклади області прийняли понад 200 людей з числа внутрішньо переміщених.
Очільниця області розповіла про комплексну програму соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2022-2026 роки, що передбачає низку заходів щодо підтримки людей з інвалідністю та їхніх родин. У її рамках на реабілітацію дітей з інвалідністю передбачено 11,7 млн грн. бюджетних призначень. З початку року укладено 528 договорів на суму 10,7 млн грн., що дало можливість пройти реабілітацію 386 дітям з інвалідністю на суму 7,5 млн гривень.