Про це сьогодні йшлося під час обласного засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові Україні, яке провела голова обласної державної адміністрації - начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.
За словами очільниці області, чи не найважливішим питанням для краю є лікування та реабілітація військовослужбовців. Задля цього на Прикарпатті розширюють мережу закладів охорони здоров'я, де надаватимуть послуги із реабілітаії для захисників, котрі отримали поранення у зоні проведення активних бойових дій.
"Наші медики вже мають передові напрацювання щодо порятунку наших захисників. Зокрема, йдеться про унікальну операцію із заміни розтрощених кісток, яка дозволила уникнути ампутації кінцівок. Також в області відбулись три міжнародні місії за участю медиків з Канади та США, у межах яких проведено операції цивільним та військовим з серйозними мінно-вибуховими травмами голови та шиї", - зазначила під час засідання заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Варто також додати, що наразі в області активно розширюють мережу реабілітаційних закладів.
На сьогодні 21 лікарня надає такі послуги, 15 з них - у стаціонарі, де розгорнуто 403 ліжка.
До кінця 2023 року передбачено відкриття таких відділень ще у трьох закладах - Бурштинській, Верховинській та Косівській ЦРЛ. Відтак послуги з реабілітації надаватимуть усі 10 кластерних лікарень області.
Разом з тим, продовжується робота щодо розвитку ще одного напрямку — психологічної реабілітації. Вже зараз її надають 54 медичні заклади області, залучено 430 лікарів, які пройшли відповідну підготовку.