Сьогодні заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко зустрілася з представниками громадської організації «DESPRO», щоби спільно обговорити актуальні потреби внутрішньо переміщених людей, основні напрямки співпраці щодо облаштування місць проживання переселенців.
Людмила Сірко акцентувала увагу на важливості капітальних та поточних ремонтів приміщень для проживання переселенців. Адже від початку агресії збройних сил росії проти України територіальні громади Прикарпаття прийняли більше ніж 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб. В області для них облаштували 88 шелтерів, де проживають нині майже чотири тисячі переселенців. Обласна військова адміністрація спільно із міжнародними партнерами, громадськими організаціями, органами місцевого самоврядування та волонтерами постійно працює в цьому напрямку, оскільки є подальші запити з інших областей України щодо прийняття ВПО на Прикарпатті.
Представники громадської організації «DESPRO» розповіли про проведені минулоріч роботи у Надвірнянській, Тлумацькій, Галицькій, Бурштинській, Косівській, Болехівській, Войнилівській територіальних громадах щодо облаштування систем опалення, водовідведення, водопостачання, водоочисних споруд, санвузлів, кухонь, душових кімнат у шелтерах, колективних центрах, де проживають ВПО та у медико-соціальних закладах у рамках реалізації проєкту «Підтримка відновлення України».
Такі роботи продовжуватимуться й цього року. Наразі цей проєкт реалізується у п’яти закладах проживання ВПО та медико-санітарної допомоги Калуської, Войнилівської, Тлумацької, Старобогородчанської та Верховинської територіальних громад.
Обговорювали можливості виконання робіт щодо покращення систем водопостачання, водовідведення та опалення ще на двох прикарпатських об’єктах, де проживають переселенці. Наголошувалося й на важливості їх проведення у закладах паліативної допомоги.
Підсумовуючи зустріч, Людмила Сірко зауважила: «Підтримка від громадських та міжнародних партнерів важлива. Разом ми створюємо якісні умови проживання для людей, яких війна змусила покинути власні домівки».
Довідково
Проєкт «Підтримка відновлення України» впроваджується в межах підтримки України Швейцарією за фінансування Swiss Solidarity та SDC, а виконання робіт - консорціумом, до складу якого входять організації Helvetas, ГО «ДЕСПРО», Skat Consulting Ltd.
Цей проєкт реалізується у тісній співпраці з органами місцевого самоврядування в партнерських громадах Київської, Харківської, Тернопільської та Івано-Франківської областей та включає в себе напрямки відновлення помешкань ушкоджених внаслідок війни, покращення умов життя внутрішньо переміщених осіб, забезпечення стабільного доступу до якісного водопостачання та створення просторів для відновлення ушкоджених об’єктів на засадах циркулярної економіки.