Заступниця голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко взяла участь у дводенному тренінговому семінарі «Ментальне здоров’я під час війни: резистентність та керування стресом».
Участь у тренінгових навчаннях взяли практичні психологи, лікарі, представники органів виконавчої влади та територіальних громад, які отримали важливу інформацію про підвищення рівня поінформованості щодо стресу, стресових реакцій, які виникають під час війни, професійної, особистісної компетенції щодо здатності самопідтримки, самоемпатії, а також взаємопідтримки у спільноті, розширення уявлення про життєстійкість та ресурси людини.
Людмила Сірко розповіла про роботу, яка проводиться у напрямку захисту ментального здоров’я прикарпатців, а також про Координаційний центр підтримки цивільного населення, де працює сім підгруп, одна з яких відповідає за організацію заходів у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти Як?».
«Надзвичайно важливо піклуватися не тільки про фізичне здоров’я, але і про душевне самопочуття. Задля того, щоби кожен знайшов необхідну психологічну допомогу, реалізується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Дуже важливо, щоби всі наявні ресурси були до цього залучені. Працівники структурні підрозділів в обласній, районних державних (військових) адміністраціях, територіальних громадах, співпрацюючи із людьми, лікарі лікуючи, мають володіти механізмами формування та керування власної стресостійкості. Переконана, що на таких заняттях підвищується особистий, професійний рівень працівників», - зазначила Людмила Сірко.
На початку заняття виступила регіональна координаторка Програми розвитку ООН в Україні Леся Попелюх, яка зауважила, що другий рік поспіль ми збираємося у час повномасштабного вторгнення російської федерації на нашу землю.
"За можливість працювати у тиші та спокої ми дякуємо Збройним силам України. Цей тренінг має низку важливих завдань, спрямованих на покращення якості життя та психічного здоров’я наших громадян. Отримані знання та навички необхідні для того, щоби ефективно допомогти тим, хто переживає стресові ситуації через воєнні дії", - зазначила Леся Попелюх.
«Програма ментального здоров’я «Ти як?» спрямована знайти джерело сили для кожного українця. Ми повинні допомогти усім впоратися з руйнівним впливом війни саме на ментальне здоров’я. Адже люди – найцінніші для держави, які після перемоги відбудовуватимуть її та розвиватимуть. Тому надзвичайно важливо зробити усе, щоби їм надавалися якісні реабілітаційні, психологічні та соціальні послуги»», - зазначила Лариса Підвербецька.
Під час тренінгу учасники ознайомилися з питаннями розвитку стресостійкості, розглянуті аспекти впливу воєнних дій на особистість, методи спілкування з ветеранами та іншими групами людей, які потребують психосоціальної підтримки.
Практичні психологи також розповіли про навички щодо управління емоціями, зниження психофізичного та психоемоційного напруження, опору стресу та саморегуляцію. Учасники занять отримали можливості розширити свої знання та навички задля надання підтримки, допомоги тим, хто найбільше потребує.
Захід організовано в межах проєкту «Посилення стійкості громад у регіонах України», що впроваджується ПРООН за фінансової підтримки Уряду Великої Британії та за сприяння Івано-Франківської обласної державної (військової) адміністрації.