Про основні напрямки роботи із внутрішньо переміщеними людьми Івано-Франківського центру зайнятості йшлося на пресбрифінгу в ОВА

У медійному центрі обласної державної (військової) адміністрації директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк розповів про роботу щодо зайнятості внутрішньо переміщених осіб та співпрацю у цьому напрямку із роботодавцями.

«При працевлаштуванні переселенців роботодавці можуть отримати різноманітні види компенсацій, які є складовою фінансової підтримки, що надається державою суб’єктам господарювання. Так, у першу чергу, при їх працевлаштуванні за строковими трудовими договорами роботодавці можуть отримати компенсацію фактичних витрат на оплату праці. Якщо ВПО має намір працювати невизначений термін, то роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці за перших два місяці з моменту працевлаштування сумарно в розмірі 13400 гривень», - зазначив посадовець. - У випадку працевлаштування ВПО, які перебували на обліку у центрі зайнятості, на новостворене робоче місце роботодавець може отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Виплата компенсації здійснюватиметься протягом двох років за кожний непарний місяць роботи».

Якщо внутрішньо переміщені люди у момент працевлаштування перебували на обліку у центрі зайнятості і належали до категорії соціально незахищених осіб та осіб, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, то роботодавцям відповідно до категорії осіб, яких працевлаштували, компенсуються:

  • фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • 50 відсотків фактичних витрат на оплату праці;
  • 50 відсотків мінімальної заробітної плати.

 Зауважувалося, що задля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня громадян, що шукають роботу, вимогам роботодавців у 2023 році 104 особи з числа ВПО за направленням служби зайнятості проходили професійне навчання. А також для підтримання своєї конкурентоспроможності на ринку праці 117 ВПО отримали ваучери для навчання за такими спеціальностями та професіями: психологія, соціальна робота, соціальне забезпечення, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології, медсестринство, молодша медична сестра з догляду за хворими, швачка, кухар, кондитер, продавець продовольчих та непродовольчих товарів.

З метою економічного стимулювання роботодавців щодо працевлаштування ВПО під час воєнного стану в Україні,  відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 331 впродовж 2023 року  193  роботодавцям надано компенсацію за 309 працевлаштованих осіб з числа ВПО. З Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України  на випадок безробіття на ці цілі використано 3,8 млн. грн.

Мовилося й про мікрогранти на створення та розвиток внутрішньо переміщеними людьми бізнесу.  У 2023 році Державним центром зайнятості прийнято позитивні рішення щодо надання мікрогрантів на створення та розвиток бізнесу 9 особам з числа ВПО, які провадитимуть діяльність на Івано-Франківщині (використано 2,2 млн.грн). 

Детальніше у відео:


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux