Минулого тижня Івано-Франківська обласна державна (військова) адміністрація спільно з громадською організацією «Сила Громади» провели серію навчань для працівників центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) щодо поведінкових методик та особливостей комунікації з ветеранами, членами сімей військовослужбовців, ветеранів, членів сімей загиблих захисників та захисниць України.
Кущові семінари відбувалися за ініціативи управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації облдержадміністрації на базі семи ЦНАП: Білоберізької, Бурштинської, Городенківської, Коломийської, Ланчинської, Рожнятівської та Яблунівської громад. Один із навчальних заходів відбувся також у приміщенні облдержадміністрації.
На локації ЦНАП у місті Городенка семінар відкрив заступник голови облдержадміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко. Посадовець відмітив важливість події та висловив подяку за співпрацю в реалізації цього проєкту представникам Громадської організації «Сила Громади» та Благодійного фонду «Волонтерське об'єднання «Веста», які були спікерами на заходах.
Зокрема, Владислав Бабир, госпітальєр, син військового, заступник керівника "Веста" ознайомив учасників з портретом ветерана, розвінчав стереотипи навколо ветеранів, пояснив, що таке бойовий досвід та які його наслідки, як бойовий досвід інтегрується у цивільне життя ветерана та надав практичні рекомендації щодо правильного і органічного спілкування з ветеранами, для уникнення тригерних тем та недоречних питань.
Тетяна Ціленко, психолог, травмотерапевт, дружина ветерана, керівниця психологічного відділу "Веста" з психологічної точки зору пояснила поняття нового досвіду та реакцій, які відбуваються з ветераном у цивільному житті. Психологиня ознайомила учасників з інструментами підтримки ветеранів для виходу з кризових ситуацій та пояснила, як правильно пропонувати допомогу та підтримку, а також навела приклади неправильних способів комунікації з людьми у стані горя та надала поради щодо правильного надання допомоги.
За підсумками проведеного навчанням працівники ЦНАП Івано-Франківської області отримали важливі знання та навички для ефективної комунікації з ветеранами, їхніми сім’ями та сім’ями загиблих Захисників і Захисниць України та зниклих за особливих обставин. Це сприятиме не тільки покращенню якості надання адміністративних послуг, а й забезпечить, за потреби, психологічну підтримку цих категорій громадян. Спільні зусилля Івано-Франківської обласної державної адміністрації та громадської організації «Сила Громади» допомагають будувати більш інклюзивне суспільство, де потреби ветеранів і їхніх родин займають пріоритетне місце.
Довідково:
Проєкт реалізується ГО «Сила Громади» за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства» у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), та у межах програми конкурсів «ВАРТО: ЄДНАННЯ», яка фінансується з державного бюджету через Український ветеранський фонд Міністерства у справах ветеранів України.