Упродовж трьох днів урядовці, парламентарі, представники Офісу Президента України, органів влади і місцевого самоврядування Івано-Франківської, Закарпатської і Львівської областей, а також міжнародних благодійних організацій та Рад ВПО обговорювали питання захисту прав переселенців, забезпечення їх житлом та першочерговими потребами.
Цій тематиці був присвячений Парламентсько-муніципальний форум-діалог "Житло для внутрішньо переміщених осіб", який відбувся на Закарпатті. Участь у його роботі взяла заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
За її словами, в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО на сьогодні зареєстровано понад 117 тисяч переселенців із зони проведення бойових дій. Для підтримки внутрішньо переміщених створено і діють 38 Рад ВПО, 34 Координаційні центри підтримки цивільного населення, людям надається грошова допомога з державного і місцевого бюджетів, а також створюються умови для забезпечення їх житлом.
Лише за квітень цього року переселенцям було виплачено більше 48 мільйонів гривень державної допомоги, а від початку повномасштабного вторгнення - понад 4 мільярди гривень.
"Попри те, що першочергова підтримка надається нашим захисникам і захисницям, котрі ціною власного життя відстоюють наше майбутнє, обласна влада не залишає на одинці з бідою родини внутрішньо переміщених людей, - зазначила Людмила Сірко. - Так, торік у межах обласних програм підтримки з обласного бюджету було виплачено понад 56 мільйонів гривень для допомоги ВПО. Також продовжується робота щодо забезпечення переселенців житлом за підтримки міжнародних партнерів".
Варто додати, що на сьогодні в області працюють 132 донори у 87 напрямах, - а це і ремонти в місцях проживання переселенців, надання продуктових та гігієнічних наборів, облаштування освітніх просторів.
Що ж до забезпечення людей житлом, то наразі 2073 людини із числа ВПО перебувають на обліку. У трьох територіальних громадах Прикарпаття сформовано житловий фонд для тимчасового проживання переселенців, ще кільком громадам запропоновано 21 приміщення комунальної власності, які можна переобладнати під тимчасове житло.
Окрім того, обласна державна адміністрація підписала меморандум із Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Коломийською тергромадою та МОМ щодо будівництва житлового багатоквартирного будинку для ВПО. Також планується спорудження будинку в Івано-Франківській тергромада для 600 переселенців та реконструкція приміщень під житло.
У полі зору обласної влади і діти з числа сімей ВПО. З перших днів війни на Івано-Франківщину прибули 502 хлопчиків та дівчаток. Особлива увага приділяється дітям із прийомних та багатодітних сімей.
Слід зазначити, що для двох родин переселенців, котрі прибули на Прикарпаття і виховують по 10 дітей, Благодійний фонд Олени Зеленської споруджує будинки. Турбуються про такі родини і місцеві громади та благодійники. Бо лише разом можна досягти добрих результатів та допомогти тим, хто потребує підтримки.