Надання адміністративних послуг через ЦНАП для людей з інвалідністю: сучасний стан мережі ЦНАПів Івано-Франківської області та законодавчі вимоги

З 1 по 4 листопада цього року в Івано-Франківській області відбулися чотирьохденні семінарські заняття у Центрі комплексної реабілітації для людей з інвалідністю «Донбас-Прикарпаття», метою яких було популяризувати ідею розбудови інклюзивного суспільства у Львівській Закарпатській та Івано-Франківській областях у всіх сферах та на всіх рівнях через взаємодію та координацію з партнерськими організаціями установами різного профілю, органами влади, громадськими організаціями, бізнесом.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко побувала на заході у Центрі «Донбас-Прикарпаття». У вступному слові вона акцентувала увагу на важливості інтеграції людей з інвалідністю у соціальне життя. Посадовиця також розповіла про систему надання соціальних та медичних послуг в Івано-Франківській області для різних груп населення, роботу Координаційного центру підтримки цивільного населення, регіональну підтримку людей з інвалідністю, реконструкцію та відкриття на Івано-Франківщині реабілітаційних центрів.

Згідно з програмою другого дня начальниця відділу розвитку електронних та адміністративних послуг управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Івано-Франківської ОДА Оксана Данилюк зосередила увагу учасників заходу на ключових аспектах надання адміністративних послуг через ЦНАП для людей з інвалідністю та проінформувала про сучасний стан забезпечення безбар’єрного середовища в мережі ЦНАП нашої області, а також законодавчих вимогах для приміщень, де розміщено ЦНАПи. «Насамперед для розвитку мережі центрів надання адміністративних послуг важлива як територіальна доступність, так і клієнтоорієнтованість. Усі ЦНАПи Прикарпаття працюють над пріоритетним завданням – забезпеченням надання адміністративних послуг суб’єктам звернень, в тому числі людям з інвалідністю та маломобільним групам населення. На сьогодні в Івано-Франківській області прийом ведуть 53 ЦНАПи, з них шість Дія.Центрів, додатково функціонує 209 віддалених робочих місць та 17 територіальних підрозділів», – резюмувала доповідачка.

Поряд з цим в програмі заходу були обговорені питання універсального дизайну в освіті; системи управління та організації інклюзивного навчання в Україні; соціального захисту осіб з інвалідністю, забезпечення умов для їх повної та повноцінної участі в житті громад; порядок оформлення соціальних виплат під час війни; підготовки висококваліфікованих спеціалістів  напрямку фізичної терапії, ерготерапії, фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини. Також відбулась інформаційно-тренінгова сесія «Публічні консультації та як вдало організувати консультаційний процес та зберегти етику спілкування з людьми з порушенням опорно-рухового апарату».

За підсумками чотирьохденного семінару учасники відзначили, що даний захід є дієвим інструментом, як і в обміні досвідом та поглядами учасників, так і унікальною платформою задля сприяння покращенню надання реабілітаційних послуг людям з інвалідністю.

Звертаємо увагу, що захід проводився громадською організацією «Жінки та діти з інвалідністю Північного Донбасу» в рамках проєкту «Адвокати покращення соціальних послуг в умовах воєнного стану для постраждалих і громад Львівської та Закарпатської областей» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux