На Верховинщині народні депутати і представники місцевої влади обговорювали можливості покращення допомоги і взаємодії з внутрішніми переселенцями
Верховинська РДА, опубліковано 14 серпня 2023 року о 17:15

Сьогодні у Верховинському районі з робочою поїздкою побували народні депутати, які представляють Міжфракційне депутатське об’єднання «ВПО України».

Під час зустрічі депутати разом із начальником Верховинської РВА Василем Бровчуком, головами територіальних громад, які прихистили вимушених переселенців, обговорили можливості вирішення проблемних питань внутрішньо переміщених людей у Верховинському районі, а також ділилися успішним досвідом підтримки переселенців.

«В Україні налічується близько п’яти мільйонів внутрішньо переміщених осіб, які опинилися перед величезними викликами і проблемами. Аби їм допомогти, депутати Верховної Ради міжфракційного об’єднання «ВПО України» поїхали в регіони подякувати місцевій владі за організацію допомоги і порадитися, яку підтримку вони можуть надати, аби люди, які залишилися без домівок, могли жити в нормальних умовах, працевлаштуватися і мати якісні медичні та освітні послуги», — зазначив на початку зустрічі Максим Ткаченко.

На тому, що така зустріч дуже актуальна, наголосила заступник директора департаменту соціальної політики - начальник управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації Галина Сеник.

«Великій кількості людей фізично повертатися вже нікуди і після нашої перемоги питання ВПО буде актуальним ще багато років. Нам спільно треба думати над вирішенням головних проблем цих людей – забезпечення житлом, працевлаштуванням, соціальною адаптацією в нові громади», - зазначила Галина Сеник.

З роботою щодо створення належних умов для перебування внутрішніх переселенців на території району присутніх ознайомив начальник районної військової адміністрації Василь Бровчук.

«Я вдячний обласній військовій адміністрації і народним депутатам, які приїхали, аби почути проблемні питання, що виникають під час роботи з переселенцями та допомогти з їхнім вирішенням на законодавчому рівні, – відзначив Василь Бровчук. – Найбільша проблема – інтегрувати цих людей у соціум» .

З перших днів війни служби та організації Верховинського району, як і всієї Івано-Франківської області, працювали у посиленому режимі, адже регіон став прихистком для сотень тисяч людей, котрі постраждали від російських окупантів.

Для координації прийому людей, їх поселення та надання речей першої необхідності було створено координаційний Штаб з розміщення тимчасово переміщених осіб на території Верховинського району та «гарячу телефонну лінію», за якою мали можливість звернутися всі, хто потребував житла, чи хотів отримати консультацію з питань поселення на території району чи області.

Координацію роботи даного штабу здійснював Координаційний центр взаємодії з ВПО у Івано-Франківській області. Зв'язок з яким тримали цілодобово, 24/7.

Від початку війни у Верховинському районі було заселено у заклади соціальної сфери та приватного сектору 11725 осіб.

З метою успішної інтеграції ВПО в громади району та для розміщення сімей з числа внутрішньо переміщених людей на території району реконструйовано приміщення двох шелтерів у Білоберізькій та Верховинській територіальних громадах.

«Ми й надалі будемо прислуховуватися до потреб наших співгромадян та шукати можливості їм допомогти», - зазначив на завершення зустрічі Василь Бровчук.

Також під час зустрічі обговорили роботу обласної та районної влади зі створення належних умов для забезпечення житлом і роботою внутрішніх переселенців, , необхідність удосконалення законодавчої бази. Йшлося про можливість пільгових кредитів внутрішнім переселенцям для ведення власного бізнесу, та заохочення роботодавців з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.

Депутати Верховної Ради України своєю чергою запевнили, що працюватимуть на законодавчому рівні, аби допомогти вирішенню низки проблем внутрішньо переміщених людей на рівні всієї держави.

Досвідом організації допомоги переселенцям поділилися представники благодійних організацій, які з початку війни працюють на території району, зокрема Івано-Франківської філії Міжнародного фонду охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA, Верховинської районної організації Товариства Червоного Хреста України та благодійного Фонду Карітас.

У рамках зустрічі народні обранці ознайомилися з умовами проживання внутрішньо переміщених осіб в обласному Центрі соціально-психологічної допомоги, який розташований на території району, та приміщенні готелю Національного природного парку «Верховинський».

Здійснили робочий візит до КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня» Верховинської селищної ради» та оглянули об’єкт незвершеного будівництва головного корпусу лікарні з метою вивчення питання розміщення у ньому реабілітаційного центру.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux