На Прикарпатті розпочалася робоча зустріч керівників протитуберкульозних закладів з усієї України на тему: «Національна відповідь на туберкульоз в викликів, пов’язаних із збройною агресією з боку росії». Участь у її роботі бере заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко.
Розпочинаючи робочу зустріч, Людмила Сірко передала вітання від голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук усім учасникам заходу та подякувала організаторам.
«На Прикарпатті відбувається така необхідна робоча зустріч, де напрацьовуватиметься план кризових дій при наданні людям, які стикнулися з проблемами захворюваності на туберкульоз та інші інфекційні хвороби. Важливо опрацьовувати питання щодо їх ранньої діагностики. У першому півріччі 2023 року спостерігається зростання захворюваності на туберкульоз. Тому насамперед, ми звертаємо увагу, на першочерговість виявлення інфекційних захворювань. Також наше спільне завдання - максимально утримати ситуацію з надання необхідної медико-соціальної допомоги хворим на належному рівні», - зазначила Людмила Сірко.
Посадовиця розповіла про роботу Координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу , проведення необхідної інформаційної кампанії щодо обстежень, консультацій для пацієнтів та затверджену спроможну медичну мережу, де створюватиметься єдиний дієвий центр інфекційних захворювань.
Під час заходу йтиметься про стратегічне планування діяльності в рамках реалізації державних стратегій з подолання туберкульозу та гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією; напрацювання плану кризових дій при наданні медичної допомоги людям, які стикнулися з проблемою туберкульозу, під час стримування збройної агресії російської федерації та в умовах військовий дій; посилення спроможності фтизіатричних медичних центрів в сформованій госпітальній мережі – складні комунікації, перспективи, вузькі місця; верифікацію діяльності щодо протидії ТБ на регіональному рівні; планування заходів національної ТБ програми для нівелювання негативних наслідків, пов’язаних із агресією з боку росії: вдалі практики, робота з ВПО, особливості функціонування системи в умовах гуманітарної кризи, залучення донорських ресурсів, визначення обсягів технічної підтримки для регіональних ТБ служб.
З початку повномасштабного вторгнення проблема боротьби з туберкульозом подовжує залишатись однією з найбільш актуальних. Зокрема, захворюваність на туберкульоз на Івано-Франківщині за період 2020-2023 років помітно зросла.
Соціальна структура захворілих підтверджує те, що туберкульоз вражає найбільш соціально незахищені верстви населення. Зокрема, із 409 хворих - 214 виявлених у 2022 році становлять непрацюючі особи працездатного віку і 100 – пенсіонери, що разом складає 76,8% від усіх вперше зареєстрованих випадків захворювання на туберкульоз.
Сьогодні важливо зберегти доступність діагностики туберкульозу для людей, особливо для груп підвищеного ризику, з метою раннього виявлення захворілих, якнайшвидшого залучення їх до лікування та недопущення інфікування членів сімей та близького оточення.
Продовжуючи спільну роботу, фахівці мають амбітні плани в найближчому майбутньому досягти цілей державної стратегії протидії туберкульозу до 2030 року (зниження захворюваності на туберкульоз на 80%, зниження смертності від туберкульозу на 90%, підвищення ефективності лікування від усіх форм туберкульозу на понад 90%).