Обласна військова адміністрація продовжує працювати над забезпеченням ефективної координації на регіональному рівні у сфері надання психосоціальної допомоги населенню та впроваджувати Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як», ініційовану першою леді України Оленою Зеленською.
Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко відбулося робоча зустріч із представниками благодійних фондів «Захід шанс» та «Жовто-блакитні крила». У заході взяли участь регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, заступник директора в Івано-Франківського міського центру «Спорт для всіх» Назарій Павлів, директор обласного центру соціальних служб Ростислав Микитюк та лікар-психолог Радислав Петрів.
Під час зустрічі напрацьовували конкретні пропозиції щодо реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Представники благодійних фондів «Захід шанс» та «Жовто-блакитні крила» окреслили напрямки роботи щодо впровадження акції «Маленькі серця» у рамках благодійного проєкту «Посилення захисту внутрішньо переміщених дітей, найбільш незахищених дівчат і хлопців в Івано-Франківській, Тернопільській Чернівецькій та Закарпатській областях».
Зауважувалося, що інтеграція дітей, які втекли від війни саме у навчальний процес та їх адаптація до нових умов часто буває важкою. Така ситуація виплаває і на ментальне здоров’я дітей. Тому у рамках цього проєкту здійснюватимуться виїзди у територіальні громади області, де працюють фахівці з соціальної роботи, а для внутрішньо переміщених дітей будуть організовані соціально-психологічні заходи щодо їх підтримки.
«На жаль, війна продовжує диктувати щодня свої правила. Однак ми маємо швидко реагувати на них та створювати комфортні умови для населення Івано-Франківщини щодо надання психосоціальної підтримки, зокрема й найнеобхіднішої допомоги діткам, які приїхали на Прикарпаття із окупованих територій нашої країни. Медики, освітяни, працівники соціальної сфери, психологи мають разом працювати над розбудовою системи ментального здоров’я», – зазначила Людмила Сірко.
Йшлося і про роботу соціальних працівників, психологів, які працюватимуть з внутрішньо переміщеними дітьми. Своєю чергою ці дітки зможуть поділитися переживаннями про події, відчути підтримку фахівців, а також знайти способи, як підтримувати себе та близьких у складні часи, побути в спільноті людей, які розуміють і підтримують одне одного.