Таку думку заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко висловила під час візиту до центру Психічного здоров’я та Психосоціальної підтримки Товариства Червоного Хреста України у м. Івано-Франківську, де відбувся захід, спрямований на покращення емоційного стану внутрішньо переміщених людей та людей похилого віку.
Йшлося про створення безпечного простору, в якому люди можуть отримати емоційне розвантаження, покращити свій стан і настрій за допомогою творчих засобів та через взаємодію з іншими учасниками групи. Також буде можливість вибудови нових форм соціальної взаємодії та отримання нового досвіду, навичок і вмінь (як соціальних, так і прикладних). З беніфіціарами працюють волонтери, які пройшли навчання , а саме дводенний тренінг « Психосоціальна підтримка в Надзвичайних ситуаціях» .
«У такий складний час ми маємо надати ментальному здоров’ю людей, яких війна змусила покинути власні домівки, особливу увагу, Адже саме емоційний стан ВПО найбільше впливає на темпи адаптації людей у нових умовах. Зрозуміло, що потрібно починати влаштовувати життя тут та не відкладати плани на потім. Проте, коли турбує внутрішня тривога – це важко робити. Добре, що фахівці працюють з такими людьми та дають їм шанс на повноцінне життя», - наголосила посадовиця.
Варто зазначити, що у центрі проходять заходи для різновікової категорії населення, категорія вразливості при цьому не враховується, до них може звернутися будь-хто , кому потрібна психосоціальна підтримка.
Додамо, що з моменту початку роботи напрямку «Психосоціальної підтримки ТЧХУ у Івано-Франківській області», було охоплено 14 328 людей.