Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол №5 Засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович.

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).


Слухали: I. Про стан підготовки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування до дій в осінньо-зимовий період 2022/23 року (З. Орловська, Р. Марцінків, Р. Заремба, І. Височаський, А. Найда, В. Буджак, Р. Сілецький, О. Сеник).

 

За результатами доповідей та з урахуванням їх обговорення комісія вирішила:


1. Попередити голів райдержадміністрацій, голів міських, селищних, сільських рад про їх персональну відповідальність за стан підготовки житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери до стабільної і безаварійної роботи в осінньо-зимовий період 2022/23 року.

 

2. Головам райдержадміністрацій, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, рекомендувати головам територіальних громад Івано-Франківської області відповідно до повноважень:


2.1. Забезпечити виконання вимог спільного наказу Міністерства палива та енергетики України та Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 №620/378 «Про затвердження Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду».

Термін: до 20 жовтня 2022 року

2.2. Завершити роботу щодо отримання дозвільних документів на експлуатацію котельного господарства до роботи в опалювальний сезон 2022/23 року, зокрема, в частині отримання висновків ДП «Карпатський експертно-технічний центр Держпраці».

Термін: до 20 жовтня 2022 року

2.3. Забезпечити 100% рівень розрахунків бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів, за спожиту теплову енергію та вжити дієвих заходів для економії енергетичних ресурсів під час проходження опалювального сезону 2022/23 року.

Термін: постійно

2.4. Організувати постійний моніторинг ситуації та інформування населення про загрозу і настання несприятливих гідрометеорологічних явищ. Забезпечити оперативне реагування на виявлені загрози та готовність сил і засобів до використання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Термін: постійно

2.5. Створити резерви альтернативного палива, матеріально-технічних засобів і засобів обігріву для забезпечення населення на випадок надзвичайних ситуацій осінньо-зимового періоду та утримувати їх у готовності до використання у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Термін: до 20 жовтня 2022 року

2.6. Забезпечити оперативне реагування на надзвичайні ситуації, характерні для осінньо-зимового періоду, зокрема, у разі порушення нормальних умов проживання населення та сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, порушення транспортного сполучення на автомобільних дорогах та вулично-дорожній мережі, аварій на об’єктах забезпечення життєдіяльності населення та соціально-побутової сфери і знеструмлення населених пунктів.

Термін: протягом осінньо-зимового періоду


2.7. Активізувати роботу щодо підвищення рівня протипожежного стану об’єктів житлово-комунального господарства та соціально-побутової сфери, попередження загибелі і травмування людей внаслідок обмороження (переохолодження).

Термін: протягом осінньо-зимового періоду


3. Управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації (В. Стебницький) із залученням Служби автомобільних доріг в області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Р. Сілецький), Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький), керівників спеціалізованих служб цивільного захисту, структурних підрозділів облдержадміністрації, підприємств та організацій, органів виконавчої влади і місцевого самоврядування провести командно-штабні навчання щодо спільних міжвідомчих дій при виникненні кризових ситуацій на об’єктах життєзабезпечення населення області в результаті російської агресії, при складних погодних умовах осінньо-зимового періоду 2022/23 року та ліквідації їх наслідків.

Термін: до 14 жовтня 2022 року


4. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Л. Остап’як), Службі автомобільних доріг в області (В. Буджак), ДП «Дороги Прикарпаття» (Р. Сілецький), АТ «Прикарпаттяобленерго» (О. Бубен), АТ «Івано-Франківськгаз» (В. Шульга), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький), органам виконавчої влади відповідно до компетенції, рекомендувати органам місцевого самоврядування:




4.1. Сприяти у вирішенні питань щодо заготівлі піску для створення запасу протиожеледної суміші та створення резерву пальномастильних матеріалів для боротьби із можливими сніговими в осінньо-зимовий період 2022/23 року.

Термін: протягом осінньо-зимового періоду


4.2. Визначити обсяги та створити матеріальні резерви, зокрема, пальномастильних матеріалів, для використання їх під час ліквідації можливих надзвичайних ситуацій.

Термін: негайно


4.3. Забезпечити готовність аварійно-відновлювальних бригад до реагування на можливі аварії та надзвичайні ситуації на об’єктах критичної інфраструктури.

Термін: постійно

4.4. Забезпечити готовність автономних джерел енергозабезпечення.

Термін: постійно


5. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати головам територіальних громад Івано-Франківської області:


5.1. Прискорити роботи щодо заміни мереж об’єктів теплопостачання, водопостачання та водовідведення з метою своєчасної та якісної підготовки до опалювального періоду 2022/23 років та сталого його проходження.

Термін: невідкладно


5.2. Продовжити роботу із забезпечення своєчасного створення запасів альтернативних видів палива (дрова, пелети та інше).

Термін: невідкладно


5.3. Забезпечити нормативні запаси реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів з метою очищення та знезараження питної води на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.

Термін: постійно


5.4. Забезпечити безперебійну роботу водозаборів господарсько-питного призначення, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж, систем зливової каналізації.

Термін: постійно


6. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління житлово-комунального господарства департаменту будівництва, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (З. Орловська), доручивши йому надати голові комісії відповідну інформацію до 01 листопада 2022 року.


Слухали: II. Про стан забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою (Р. Гурський, З. Орловська).


За результатами доповідей та з метою забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою і недопущення виникнення епідемічних ускладнень із гострих кишкових захворювань, пов’язаних з водним фактором передачі комісія вирішила:

 

1. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати головам міських, селищних, сільських рад:


1.1. Розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, за участю спеціалістів Держпродспоживслужби, керівників інших організацій і відомств зазначене питання та вжити необхідних заходів щодо усунення наявних недоліків.

Термін: до 25 жовтня 2022 року


1.2. Організувати із залученням спеціалістів Держпродспоживслужби комісійні перевірки підприємств водопровідно-каналізаційних господарств щодо дотримання ними вимог санітарного законодавства.

Термін: до 01 січня 2023 року


1.3. Передбачити в місцевих бюджетах кошти для проведення ремонтних робіт на централізованих водопроводах, водопровідних та каналізаційних очисних спорудах, які потребують першочергового проведення капітального ремонту.

Термін: протягом 2022 року


1.4. Забезпечити нормативні запаси реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, проведення посиленого лабораторного контролю за якістю питної води в умовах виникнення епідемічних ускладнень із гострих кишкових захворювань.

Термін: протягом 2022 року


1.5. Забезпечити проведення ремонтних робіт на централізованих водопроводах та посилити заходи з охорони водозаборів, об’єктів системи централізованого водопостачання і водовідведення.


Термін: негайно


2. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Л. Остап’як), керівникам підприємств водопровідно-каналізаційного господарства:


2.1. Забезпечити виробничий контроль якості та безпечності питної води відповідно до вимог технічного регламенту.

Термін: постійно


2.2. Переглянути, оновити та, за потреби, збільшити запаси матеріального резерву для проведення аварійно-ремонтних робіт та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30.09.2015 № 775 «Про затвердження Порядку створення та використання матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій».

Термін: постійно

 

2.3. Забезпечити належний контроль за якістю питної води, яка подається централізовано, та вжити заходи для зменшення її втрат та, в тому числі, не облікованого відбору води.

Термін: постійно


2.4. Не допускати скиди неочищених та незнезаражених стоків у водойми, які є джерелами централізованого питного водопостачання та використовуються населенням у рекреаційних цілях.

Термін: постійно


2.5. Забезпечити нормативні запаси реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, проведення посиленого лабораторного контролю за якістю питної води в умовах виникнення ускладнення епідемічної ситуації з гострих кишкових інфекцій.

Термін: постійно


2.6. Міським головам м. Бурштин В. Андрієшину, м. Городенка Б. Кобилянському, м. Тлумач І. Петруку, селищному голові смт. Войнилів М. Масляк вирішити питання щодо встановлення обладнання для пом’якшення питної води, яка подається населенню.

Термін: до 01 січня 2023 року


3. Зважаючи на збройну агресію російської федерації, з метою попередження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій воєнного та техногенного характеру на об’єктах централізованого водопостачання виконавчим комітетам населених пунктів, обладнаних централізованим водопостачанням, розробити плани заходів для забезпечення населення питною водою, визначити резервні джерела та засоби постачання води населенню.

Термін: негайно


4. Рекомендувати головам міських, селищних, сільських рад:


4.1. Визначити балансоутримувачів об’єктів централізованого та нецентралізованого водопостачання та забезпечити контроль за якістю питної води, яка подається населенню. Розробити або доопрацювати плани заходів для забезпечення населення питною водою населених пунктів, обладнаних централізованим водопостачанням, визначити резервні джерела та засоби постачання води населенню.

Термін: до 01 листопада 2022 року


4.2. Забезпечити належне утримання громадських криниць, джерел та мереж локального водопостачання та водовідведення закладів освіти, оздоровлення і відпочинку для дітей.

Термін: постійно

4.3. Паспортизувати джерела нецентралізованого питного водопостачання (громадські колодязі, каптажі джерел, бювети), забезпечити їх ремонт, чистку та дезінфекцію із проведенням лабораторних досліджень якості питної води.

Термін: постійно


4.4 Визначити перелік резервних (альтернативних) джерел забезпечення населення питною водою для побутових та інших потреб на випадок аварій, забруднень тощо.

Термін: постійно


4.5. Забезпечити через засоби масової інформації постійне інформування населення щодо заходів із профілактики гострих кишкових захворювань.

Термін: постійно


5. Головному управлінню Держпродспоживслужби в області (Р. Гурський), відділам та управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в районах та містах Івано-Франківської області:


5.1. Забезпечити постійний контроль за дотриманням санітарного законодавства на об’єктах водопостачання Івано-Франківської області.


5.2. Забезпечити участь фахівців Держпродспоживслужби Івано-Франківської області у складі комісій щодо перевірок підприємств централізованого та нецентралізованого питного водопостачання. У разі виявлення порушень вимог санітарного законодавства вносити відповідні пропозиції.

Термін: до 01 грудня 2022 року


6. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Держпродспоживслужби в області (Р. Гурський), доручивши йому надати голові комісії відповідну інформацію до 25 грудня 2022 року.


Слухали: III. Про стан протипожежного водопостачання в містах та селищах області (В. Чернецький).


З метою забезпечення належного рівня реагування на надзвичайні ситуації та події, покращення стану протипожежного водопостачання у населених пунктах і на підприємствах області комісія вирішила:


1. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати головам міських, селищних, сільських територіальних громад Івано-Франківської області:


1.1. Під час заміни старих пожежних гідрантів передбачати встановлення пожежних гідрантів наземного типу.


Термін: постійно

1.2. Забезпечити у населених пунктах, в яких відсутні джерела протипожежного водопостачання, облаштування штучних водойм із під’їзними шляхами для автомобілів, пристосованих для забору води.

Термін: до 01 листопада 2022 року

1.3. У разі неможливості відновлення водонапірних веж розглянути можливість заміни їх на свердловини з облаштуванням забору води пожежними автомобілями.

Термін: постійно


1.4. При проведенні ремонту автомобільних доріг не допускати заасфальтування (руйнування) пожежних гідрантів (люків).

Термін: постійно


2. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Л. Остап’як) провести з керівниками водоексплуатаційних організацій нараду, на якій розглянути питання щодо покращення стану протипожежного водопостачання.

Термін: до 25 жовтня 2022 року


3. Головам райдержадміністрацій, департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Л. Остап’як), рекомендувати головам міських, селищних, сільських територіальних громад Івано-Франківської області спільно з керівниками підприємств водопровідно-каналізаційного господарства:


3.1. Скласти та затвердити графіки ремонту зовнішнього протипожежного водопостачання, створити ремонтний фонд комплектуючих для своєчасного відновлення пожежних гідрантів, пожежних водоймищ та водонапірних веж.

Термін: до 01 листопада 2022 року


3.2. Забезпечити проведення ремонту та, при необхідності, заміну несправних пожежних гідрантів, встановити їхні покажчики.

Термін: до 01 листопада 2022 року


4. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) і департамент розвитку громад та територій, дорожнього, житлово - комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації (Л. Остап’як), доручивши їм надати голові комісії відповідну інформацію до 10 листопада 2022 року.



Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій Віталій ІЛЬЧИШИН

 

 

 Відповідальний секретар комісії Віктор ФЕДОРІВ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux