Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол № 3 засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 22 лютого 2022 року

Головував: Заступник голови облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком)


Слухали: I. Про стан готовності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році (В. Фригович, Р. Михайлюк, М. Новосільський, Р. Сілецький, О. Сеник, І. Височанський, В. Чернецький, О. Контар, Т. Градюк).

 

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

 

1. Головам райдержадміністрацій, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, головам міських, селищних, сільських рад відповідно до повноважень:


1.1. Забезпечити безумовне виконання заходів, передбачених Планом заходів органів місцевої виконавчої влади, органів місцевого самоврядування Івано-Франківської області щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році, затверджених розпорядженням Івано-Франківської облдержадміністрації від 16.01.2022 № 16 «Про готовність органів управління, сил та засобів цивільного захисту Івано-Франківської області до дій під час пропуску льодоходу, повені і паводків у 2022 році».

Термін: у визначені планом терміни

1.2. Забезпечити оперативне реагування у разі порушення нормальних умов проживання населення зокрема сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних із пропуском весняної повені та паводків у 2022 році.

1.3. Доповісти до 28 лютого 2022 року управлінню з питань цивільного захисту Іван-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) про готовність до пропуску льодоходу, повені та паводків та до 20 травня 2022 року - про результати виконання цих заходів.


2. Управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький) доповісти Державній службі України з надзвичайних ситуацій про готовність до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році до 01 березня 2022 року та результати виконання цих заходів – до 31 травня 2022 року.

3. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) забезпечити:


3.1. Ефективний контроль за виконанням органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, територіальними органами центральних органів виконавчої влади заходів, передбачених планом.

3.2. Своєчасне інформування населення, органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади щодо поточних та очікуваних прогнозів гідрометеорологічної обстановки.

Термін: до 20 березня 2022 року

3.3. Загальну координацію діяльності органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади стосовно здійснення заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені та паводків у 2022 році, а у разі необхідності ліквідації їх наслідків.


4. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), доручивши йому надати голові комісії відповідну інформацію до 01 червня 2022 року.


Слухали: II. Про заходи щодо запобігання та протидії масовим пожежам в природних екосистемах (лісів, торфовищ, сільгоспугідь) у літній період 2022 року (А. Пліхтяк, І. Андріїшин, В. Чернецький).

 

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:


1. Управлінню екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації (А. Пліхтяк), департаменту агропромислового розвитку Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Андріїшин), Державній екологічній інспекції Карпатського округу (В. Колегай), Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (Р. Безпалько), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), органам виконавчої влади і місцевого самоврядування, постійним лісокористувачам:


1.1. Забезпечити виконання Комплексного плану дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ, організацій, об’єктів господарської діяльності щодо запобігання виникненню пожеж у пожежонебезпечний період у 2022 році.

Термін: у визначені планами терміни

1.2. Вжити заходів щодо створення та оновлення у лісових масивах мінералізованих смуг, протипожежних розривів, пожежних водоймищ і доріг протипожежного призначення, проведення ремонту спостережних веж, очищення лісових масивів від захаращень, насамперед прилеглих до населених пунктів, торфовищ та просік, де проходять повітряні лінії електропередач, нафто-, газо-, продуктопроводи.

1.3. Встановити цілодобовий моніторинг пожеж у природних екосистемах, зокрема з використанням систем дистанційного спостереження, безпілотних літальних апаратів, повітряних суден та забезпечити оперативне реагування на початкових етапах виникнення пожеж і загорянь.

1.4. Організувати оперативне інформування підрозділів Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) про пожежі і загоряння у природних екосистемах та, у разі необхідності, своєчасне залучення лісокористувачів, служб цивільного захисту, власників земельних ділянок, волонтерів і місцевого населення.

1.5. Забезпечити проведення рейдів і патрулювань найбільш пожежонебезпечних лісових масивів, торф’яників, територій та об’єктів природно-заповідного фонду для здійснення контролю за дотриманням лісокористувачами, населенням та підприємствами вимог пожежної безпеки, особливу увагу приділити проведенню цієї роботи у вихідні та святкові дні.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

1.6. Вжити заходів для утворення в адміністраціях з управління територіями та об’єктами природно-заповідного фонду підрозділів добровільної пожежної охорони, забезпечення їх пожежною технікою, обладнанням, інвентарем та засобами гасіння пожеж на підпорядкованих об’єктах і територіях.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

1.7. Посилити роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі в засобах масової інформації, стосовно необхідності дотримання правил пожежної безпеки в лісах і недопущення випалювання залишків рослинності, стерні, сухостою та сміття.

Термін: постійно


2. Рекомендувати органам місцевого самоврядування:


2.1. Забезпечити виконання Комплексного плану дій органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, установ, організацій, об’єктів господарської діяльності щодо запобігання виникненню пожеж у пожежонебезпечний період у 2022 році.

2.2. Розглянути на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій питання щодо протидії пожежам у природних екосистемах та організувати виконання заходів із протипожежного захисту лісових масивів, торф’яників, сільгоспугідь, об’єктів природно-заповідного фонду на підлеглих територіях.

Термін: до 20 квітня 2022 року

2.3. Організувати роботу з агропромисловими та сільськогосподарськими підприємствами, які перебувають у сфері відповідальності, щодо забезпечення протипожежного захисту сільгоспугідь. Для цього, у період воскової стиглості хліба, забезпечити обкошення і оборання полів смугою в місцях прилягання до лісових та торф’яних масивів, автомобільних шляхів і залізниць.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

2.4. Заборонити розведення багать у лісових масивах і рекреаційних зонах (крім спеціально облаштованих місць і обладнаних територій зеленого відпочинку), а також випалювання стерні, сухої рослинності та сміття на землях лісового фонду, торфовищах, у сільгоспугіддях, лісосмугах, заплавах річок та вздовж доріг.

Термін: постійно

2.5. Організувати із залученням засобів масової інформації проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання заходів пожежної безпеки під час перебування у лісових масивах, лісосмугах, заплавах річок, на торфовищах, сільгоспугіддях, присадибних ділянках і недопущення спалювання стерні, сміття та залишків рослинності.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду

2.6. Вжити заходів до ліквідації стихійних сміттєзвалищ побутових і виробничих відходів, насамперед у лісових масивах, лісосмугах, сільгоспугіддях, на торфовищах і прилеглих до них територіях.

Термін: постійно

 

3. Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування спільно з постійними лісокористувачами:


3.1. Організувати проведення навчань (тренувань) з метою підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту до гасіння пожеж у природних екосистемах. До заходів залучити керівний склад органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, сили і засоби лісокористувачів, служб цивільного захисту, пожежні підрозділи територіальних громад, місцевої, добровільної та відомчої пожежної охорони і населення.

Термін: до 20 квітня 2022 року

3.2. Обладнати на територіях населених пунктів відповідні місця та встановити пристрої для подавання звукових сигналів з метою оповіщення людей на випадок пожежі, створити достатній запас води для цілей пожежогасіння.

3.3. Забезпечити введення на період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки тимчасових обмежень на відвідування населенням лісових масивів і лісопаркових зон, в’їзд до них автотранспортних засобів, проведення лісозаготівельних та інших пожежонебезпечних робіт у лісових масивах, а також полювання.

3.4. Організувати разом з правоохоронними органами контроль за дотриманням населенням та керівниками підприємств вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду


4. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький):


4.1. Забезпечити за запитом лісокористувачів, адміністрації територій та об’єктів природно-заповідного фонду залучення державних пожежно- рятувальних підрозділів для надання допомоги в гасінні пожеж у природних екосистемах. Основні зусилля спрямовувати на захист населених пунктів та об’єктів, розташованих у лісових масивах.

Термін: постійно

4.2. Надати методичну допомогу органам виконавчої влади та місцевого самоврядування в організації та проведенні навчань (тренувань) для підвищення готовності органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми цивільного захисту до гасіння пожеж у природних екосистемах та забезпечити контроль за ефективністю проведення цих навчань (тренувань).

Термін: до 20 квітня 2022 року

4.3. Організувати перевірку стану готовності пожежних підрозділів лісокористувачів, територіальних громад, місцевої, добровільної та відомчої пожежної охорони, а також служби державної охорони природно-заповідного фонду до реагування на пожежі та загоряння. Особливу увагу звернути на утримання в робочому стані пожежних автомобілів, мотопомп, техніки, пристосованої для пожежогасіння та підвозу води, укомплектованості працівниками, забезпечення обладнанням, інвентарем, засобами зв’язку та пально-мастильними матеріалами.

Термін: до 20 квітня 2022 року


5. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (Р. Безпалько), Державній екологічній інспекції Карпатського округу (В. Колегай), управлінню екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації (А. Пліхтяк):


5.1. Активізувати роботу із запобігання порушенням вимог пожежної безпеки в лісах, на торфовищах, у сільгоспугіддях, на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду, а також недопущення спалювання стерні, залишків рослинності, сміття та сухостою на сільгоспугіддях і присадибних ділянках.

5.2. Забезпечити розслідування й організувати оприлюднення у засобах масової інформації, інтернет - ресурсах кримінальних правопорушень, пов’язаних із знищенням або пошкодженням об’єктів рослинного світу вогнем, встановлення осіб, які їх вчинили, та накладених адміністративних стягнень.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду


6. Державній екологічній інспекції Карпатського округу (В. Колегай), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) спільно з органами місцевого самоврядування організувати перевірки комунальних підприємств щодо утримання полігонів із зберігання твердих побутових відходів у належному протипожежному стані.

Термін: протягом пожежонебезпечного періоду


7. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління екології та природних ресурсів Івано-Франківської облдержадміністрації (А. Пліхтяк), доручивши йому надати голові комісії відповідну інформацію до 01 жовтня 2022 року.

 

Слухали: III. Про стан підготовки місць масового відпочинку на водних об’єктах до прийняття відпочиваючих (В. Чернецький, Р. Марцинків, Б. Станіславський, Б. Кобилянський, Т. Градюк).

 

За результатами доповіді та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

 

1. Органам виконавчої влади та органами місцевого самоврядування:


1.1. Розглянути питання щодо стану дотримання вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Термін: до 15 травня 2022 року

1.2. Вжити невідкладних дієвих заходів щодо запобігання загибелі людей на водних об’єктах області, забезпечити безумовне дотримання вимог, визначених нормативно-правовими актами у сфері цивільного захисту та техногенної безпеки на водних об’єктах України.

Термін: протягом купального сезону

1.3. Визначити та забезпечити обладнання місць масового відпочинку на водних об’єктах відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

Термін: до 26 квітня 2022 року

1.4. Забезпечити розроблення регіональних, місцевих програм рятування людей на воді у 2022 році та встановити контроль за їх виконанням (фінансуванням).

Термін: до початку купального сезону

1.5. Утворити комісії з перевірки готовності водних об’єктів до купального сезону.

Термін: до 1 червня 2022 року

1.6. Зобов’язати керівників підприємств, установ та організацій, за якими закріплені місця масового відпочинку або знаходиться у них на балансі, укласти угоди з відповідними аварійно-рятувальними службами на постійне обслуговування земельних ділянок та водних просторів, придатних для організації пляжів, пунктів прокату плавзасобів, водних атракціонів, а також місць для занять водними видами спорту та любительського і спортивного рибальства.

Термін: до 1 червня 2022 року


2. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), доручивши йому поінформувати голову комісії до 20 вересня 2022 року.

Слухали: IV. Про погодження Переліку споживачів Івано-Франківської області, на які поширюється обмеження електропостачання до рівня екологічної броні (С. Подошва).

 

За результатами доповіді комісія вирішила:

 

1. Погодити Перелік споживачів, на яких поширюється енергопостачання до рівня екологічної броні (додається).

 

 

 

Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                                                                          Віталій ІЛЬЧИШИН 

 

 

Відповідальний секретар комісії                                                            Віктор ФЕДОРІВ

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux