Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович.
Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).
Слухали: I. Про готовність центральних та місцевих органів виконавчої влади забезпечити санітарне та епідемічне благополуччя населення в літній період 2023 року(Р. Гурський).
За результатами доповіді, з метою забезпечення стабільної санітарно-епідеміологічної ситуації та недопущення виникнення епідемічних ускладнень із гострих кишкових захворювань і харчових отруєнь у літній період 2023 року комісія вирішила:
1. Головам райдержадміністрацій, міських, селищних, сільських рад, із залученням спеціалістів Держпродспоживслужби та інших організацій і відомств, розглянути на засіданнях місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій зазначене питання та вжити заходів щодо недопущення виникнення епідемічних ускладнень у літній період 2023 року.
Термін: до 20 липня 2023 року
2. Органам виконавчої влади та місцевого самоврядування передбачити в місцевих бюджетах кошти для забезпечення виконання регіональних та місцевих програм (заходів) щодо забезпечення населення якісною питною водою в достатній кількості.
3. Департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської облдержадміністрації (Р. Дунич), органам місцевого самоврядування, керівникам водопровідно-каналізаційних господарств міст та районів:
3.1. Забезпечити населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.
Термін: постійно
3.2. Визначити перелік та обсяг систем питного водопостачання (водопровідні мережі), що потребують першочергового проведення капітального ремонту, та забезпечити проведення ремонтних робіт на централізованих водопроводах.
Термін: до 01 серпня 2023 року
3.3. Не допускати скиди неочищених та незнезаражених стоків у водойми, які є джерелами централізованого питного водопостачання та використовуються населенням у рекреаційних цілях.
Термін: постійно
3.4. Забезпечити наявність у належній кількості запасів реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, проведення посиленого відомчого і державного санітарного нагляду за її якістю.
Термін: постійно
3.4. Забезпечити діяльність підприємств питного водопостачання відповідно до вимог законодавства, у тому числі вимог санітарного законодавства, нормативно-технічних документів щодо виробництва питної води і технологічних документів, розроблених та затверджених в установленому порядку.
Термін: постійно
4. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) та ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) забезпечити проведення моніторингу якості та безпечності питної води, що подається населенню, з урахуванням оцінки епідемічної ситуації та поточної оцінки ризиків.
Термін: постійно
5. Керівникам оздоровчих закладів для дітей всіх форм власності забезпечити належне водопостачання та водовідведення закладу, забезпечити відповідність питної води вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».
Термін: впродовж оздоровчого сезону
6. Головам міських, селищних і сільських рад:
6.1. Організувати роботу щодо інформування власниками приватних садиб органи місцевого самоврядування та Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) про дату прийому організованих груп дітей.
Термін: за 10 днів до приїзду групи
6.2. Проводити, спільно зі спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), моніторингові обстеження приватних садиб, які надають послуги з відпочинку.
Термін: протягом 2023 року
7. Головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області (С. Безпалько), головам міських, селищних та сільських рад проводити ефективну роботу з ліквідації місць стихійної торгівлі харчовими продуктами.
Термін: протягом 2023 року
8. Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський) та ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) залучити спеціалістів служби для проведення комісійних обстеженнях місць масового відпочинку людей і забезпечити постійний державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дитячими закладами оздоровлення й відпочинку, централізованими водопроводами та якістю питної води.
Термін: до 30 грудня 2023 року
9. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), Головному управлінню Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурський), ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук), головам райдержадміністрацій, міських, селищних і сільських рад інформувати населення з використанням засобів масової інформації, соціальних мереж про належне облаштування та експлуатацію індивідуальних колодязів, ризики вживання забрудненої води і необхідність знезараження питної води.
10. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області (Р. Гурский), доручивши йому подати Держпродспоживслужбі України відповідну інформацію до 15 грудня 2023 року.
Слухали: II. Про стан пожежної безпеки у будівлях підвищеної поверховості (В. Чернецький, І. Цепенда, В. Скиданчук, С. Шевченко, Д. Втерковський, О. Савич).
З метою покращення стану пожежної безпеки у будівлях підвищеної поверховості, запобігання загибелі людей та забезпечення пожежної безпеки комісія вирішила:
1. Івано-Франківській міській територіальній громаді (Р. Марцінків):
1.1. Розглянути на засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій питання щодо стану пожежної безпеки будівель підвищеної поверховості.
Термін: негайно
1.2. Вжити заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у будівлях підвищеної поверховості та встановити контроль за їх протипожежним станом.
Термін: постійно
1.3. При формуванні та затвердженні міського бюджету на 2024-2025 роки передбачити цільове виділення коштів на відновлення систем протипожежного захисту в житлових багатоповерхових будинках і будинках підвищеної поверховості, які знаходяться на балансі міста.
Термін: постійно
1.4. Розробити програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, у тому числі з відновлення систем протипожежного захисту і у будинках підвищеної поверховості.
Термін: до 01 вересня 2023 року
2. КП «Управляюча компанія «Комфортний дім» (В. Скиданчук), Прикарпатському національному університету ім. В. Стефаника (І. Цепенда), ДП «Виробниче об’єднання «Карпати» (Д. Втерковський), ОСББ «Набережна 32» (С. Шевченко), приватному вищому навчальну закладу «Галицька академія» (О. Савич) привести системи димовидалення, підпору повітря, внутрішнього протипожежного водогону та пожежної сигналізації в робочий стан.
Про вжиті заходи поінформувати Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) з наданням актів виконаних робіт або угод на їх виконання.
Термін: до 01 жовтня 2023 року
3. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький) провести роз’яснювальну роботу з балансоутримувачами будівель підвищеної поверховості, до обов’язків яких належить забезпечення пожежної безпеки в них, щодо необхідності вжиття заходів, спрямованих на забезпечення пожежної безпеки таких будівель, зокрема забезпечення працездатності систем протипожежного захисту і внутрішнього протипожежного водопроводу.
Термін: до 01 серпня 2023 року
4. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (В. Чернецький), доручивши йому подати голові комісії відповідну інформацію до 15 листопада 2023 року.
Слухали: III. Про заходи щодо стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в області (Р. Савчук).
За результатами доповіді та з метою стабілізації епідемічної ситуації з керованих інфекцій в області комісія вирішила:
1. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Дзьомбак) та керівникам закладів охорони здоров’я області:
1.1. Забезпечити обов’язкове проведення профілактичних щеплень, зокрема тим особам, що своєчасно не пройшли планову вакцинацію проти кору, дифтерії та поліомієліту, та створення умов для відновлення надання медичних послуг з імунізації населення.
1.2. Посилити роботу щодо активного охоплення щепленнями населення, особливо дітей до 1 року, відповідно до Календаря щеплень.
2. Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Дзьомбак), ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук):
2.1. Забезпечити виконання Плану проведення «наздоганяючої» (catch-up) кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дітей Івано-Франківської області.
Термін: у визначені Планом строки
2.2. Управлінню інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської облдержадміністрації (І. Лакіза), департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Дзьомбак), ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) та управлінню культури, національностей і релігій Івано-Франківської облдержадміністрації (Т. Лапка) забезпечити інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо небезпеки переривання імунізації та її переваг у запобіганні важкого перебігу хвороб.
Термін: постійно
3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (Р. Савчук) та управління культури, національностей і релігій Івано-Франківської облдержадміністрації (Т. Лапка) доручивши відповідно до компетенції подати голові комісії інформацію до 15 листопада 2023 року.
Слухали: IV. Про затвердження Примірного складу та організаційної структури територіальних формувань цивільного захисту обласного підпорядкування (В. Стебницький).
Заслухавши інформацію начальника управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації В. Стебницького комісія вирішила:
1. Затвердити Примірний склад та організаційну структуру територіальних формувань цивільного захисту обласного підпорядкування (додається).
2. Головам районних державних адміністрацій забезпечити доведення Примірного складу та організаційної структури територіальних формувань цивільного захисту обласного підпорядкування до структур, на базі яких створені формування.
Термін: до 01 серпня 2023 року
3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький).
Заступник голови облдержадміністрації,
перший заступник голови регіональної комісії
з питань техногенно-екологічної безпеки
і надзвичайних ситуацій Віталій ІЛЬЧИШИН
Відповідальний секретар комісії Віктор ФЕДОРІВ