Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол № 1 Засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).

Слухали: І. Про недопущення виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня на об’єктах ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у зв’язку з припиненням електропостачання (А. Найда, В. Кучер).

Заслухавши інформацію міського голови м. Калуша А. Найди та начальника управління промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» В. Кучера, комісія констатує, що місто Калуш знаходиться під загрозою виникнення надзвичайної ситуації регіонального рівня у зв’язку з припиненням електропостачання на об’єкти ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

За інформацією НЕК «Укренерго», відключення відбулось за вказівкою УДПЗД «Укрінтеренерго» у зв’язку із закінченням терміну перебування на ПОН (постачальником «останньої надії»).

Заборгованість перед ПОН складає понад 63 млн. гривень. Крім того, попередній договір (до ПОН) припинений постачальником (компанія Д. Трейдінг) у зв’язку з несплатою ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» вартості спожитої електроенергії. При цьому, рахунки підприємства не заблоковані, що дає змогу отримати кошти за надані послуги, в тому числі водопостачання і водовідведення. Водночас є підтверджена значна заборгованість філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Костанза» перед ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», а Калуської міської ради перед ТОВ «Костанза».

На разі, ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» споживає електроенергію від філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Костанза», забезпечує життєдіяльність м. Калуша та надає послуги центрального водопостачання та водовідведення для ряду промислових та комунальних підприємств, а також забезпечує діяльність філії «Калуська ТЕЦ» ТОВ «Констанза». У свою чергу, згадані об’єкти забезпечують надання теплоенергії, центрального водопостачання та водовідведення мешканцям Калуша, бюджетним та комунальним закладам, а також низці приватних підприємств.

За інформацією ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», підприємство є хімічно-небезпечним об’єктом І ступеню та, у разі виникнення аварійної ситуації, на його об’єктах глибина можливого хімічного забруднення становитиме до 23 кілометрів, тому припинення електропостачання даного підприємства може спричинити виникнення аварійних ситуацій та призвести до непередбачуваних наслідків.

Окрім зазначеного, ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» є об’єктом підвищеної небезпеки, на якому зберігається велика кількість легкозаймистих, вибухопожежонебезпечних речовин та газів, які вимагають належного зберігання згідно технологічних регламентів і вимог пожежної безпеки. Наявні вибухопожежонебезпечні речовини несуть небезпеку та загрозу як для міста Калуша, так і для області в цілому та можуть спричинити значні екологічні та економічні втрати. Крім того, існує загроза техногенної катастрофи, що завдасть значної шкоди як для екології м. Калуша, так і регіону.

Ситуація, яка може скластись на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», згідно з «Класифікатором надзвичайних ситуацій ДК 019:2010», може бути визначена як надзвичайна ситуація регіонального рівня - пункт 5 Порядку класифікації надзвичайних ситуацій за їх рівнями, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 368, класифікаційна ознака 7, 28, 55, 69, 74, 75, код – 10310, 10810, 10820, 11000.

Враховуючи результати доповідей і обговорення, комісія вирішила:

  1. Взяти до відома інформацію міського голови Калуської міської ради А. Найди та начальника управління промислової безпеки, охорони праці та екології ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» В. Кучера щодо ситуації, яка виникла на ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» у зв’язку із відключенням об’єктів товариства від електропостачання, та можливих шляхах її вирішення з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації.

2. Калуській міській раді (А. Найда):

вжити заходи щодо погашення заборгованості місцевого бюджету, комунальних підприємств, а також підприємств, установ та організацій всіх форм власності перед ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» з метою стабілізації фінансового стану товариства і можливості укладення договору на постачання електроенергії;

ініціювати питання щодо перегляду тарифів на послуги, що надаються ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», підприємствам, установам та організаціям (окрім населення) та приведення їх до ринкового рівня.

Термін: негайно

розробити План дій та першочергових заходів щодо зменшення залежностей життєдіяльності міста від ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Термін: до 25 лютого 2024 року

2. ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» (І. Підсадюк) невідкладно:

вжити вичерпних заходів щодо використання норм чинного законодавства про ринок електричної енергії, зокрема в частині укладення договору на поставку електроенергії шляхом входження балансуючої групи та ініціювати перед ТОВ «Костанза» створення такої групи;

укласти договір реструктуризації заборгованості за спожиту електроенергію з Постачальником «останньої надії» - УДПЗД «Укрінтеренерго»;

скласти перелік боржників та вжити заходів щодо стягнення з них існуючої заборгованості;

провести розрахунок тарифів на послуги, що надаються підприємствам, установам, організаціям (окрім населення) на рівні не нижче їх собівартості станом на 01.01.2024 та забезпечити їх введення;

визначити список осіб, які мають право на представлення інтересів підприємства, та надати їх Івано-Франківській обласній державній (військовій) адміністрації та Калуській міській раді;

звернутися до секторального органу виконавчої влади у сфері захисту критичної інфраструктури щодо можливості визнання ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» об’єктом критичної інфраструктури та внесення його у відповідний реєстр;

надати інформацію про загальний об’єм стоків, які очищаються на очисних спорудах підприємства, вказавши об’єми власних стоків та юридичних осіб, від яких вони поступають.

Термін: до 08 лютого 2024 року

4. Калуській міській раді (А. Найда) спільно з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» (І. Підсадюк) надати управлінню з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації інформацію щодо розрахунків зон можливого хімічного забруднення у випадку аварії з викидом (виливом) небезпечних хімічних речовин у навколишнє природне середовище.

Термін: до 08 лютого 2024 року

5. Калуській райдержадміністрації (Ж. Табанець) та Калуській міській раді (А. Найда) спільно з ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ» (І. Підсадюк) відпрацювати плани взаємодії на випадок виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з припиненням електропостачання на об’єкти ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ», та можливим викидом (виливом) небезпечних хімічних речовин у навколишнє природне середовище.

Термін: до 08 лютого 2024 року

6. Калуській райдержадміністрації (Ж. Табанець) та Калуській міській раді (А. Найда) відпрацювати план реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з відключенням від електропостачання об’єктів ТОВ «КАРПАТНАФТОХІМ».

Термін: до 08 лютого 2024 року

7. Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів (В. Андрейчук) спільно з Державною екологічною інспекцією Карпатського округу (С. Гаєвський) зробити розрахунки можливого забруднення води у р. Дністер у разі зупинки роботи очисних споруд м. Калуша.

Термін: до 08 лютого 2024 року

8. Контроль за виконанням пунктів 3, 4 протоколу покласти на департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації (С. Подошва), пунктів 5, 6, 7, 8 – на управління з питань цивільного захисту Івано-Франківської облдержадміністрації (В. Стебницький), доручивши їм поінформувати голову комісії до 01 березня 2024 року.

Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                            Віталій ІЛЬЧИШИН


Відповідальний секретар комісії             Віктор ФЕДОРІВ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux