Протокол комісії ТЕБ і НС
Київ
Протокол №1 Засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Протокол №1 Засідання Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій

Головував: Заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації, перший заступник голови регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Ільчишин Віталій Васильович.

Присутні: Члени комісії, запрошені (за окремим списком).

Слухали: I. Про підбиття підсумків роботи територіальної підсистеми державної системи цивільного захисту у 2022 році та визначення основних завдань на 2023 рік (В. Стебницький, В. Чернецький). 

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

 1. Головам райдержадміністрацій, рекомендувати головам територіальних громад області відповідно до повноважень:

1.1. Підбити підсумки роботи у сфері цивільного захисту за 2022 рік та визначити завдання на 2023 рік.

Термін: до 01 лютого 2023 року

1.2. Забезпечити створення, функціонування, підтримання у постійній готовності системи оповіщення для передачі сигналів про загрозу і виникнення надзвичайних ситуацій, особливу увагу приділити озвученню місць масового скупчення населення (автовокзали, супермаркети, кінотеатри, ринки та інші місця) та забезпечити фінансування обслуговування апаратури оповіщення.

Термін: протягом року

1.3. Вживати заходів щодо розвитку існуючих та утворення нових пожежно-рятувальних підрозділів для забезпечення місцевої та добровільної пожежної охорони на відповідних територіях, придбання техніки для гасіння пожеж, відновлення технічного стану вуличного протипожежного водопостачання і привести в належний стан пожежні гідранти.

Термін: протягом року

1.4. З урахуванням військово-політичної ситуації в державі посилити роботу щодо підвищення рівня захисту населення за рахунок приведення у належний стан наявних захисних споруд, найпростіших укриттів та інформування населення про їх розташування і порядок укриття.

Термін: протягом року

1.5. Проаналізувати ситуацію щодо стану дамб, мостів та інших інженерних споруд, що постраждали від стихійних явищ попередніх років і не були відновлені. Вжити дієвих заходів щодо зменшення негативних наслідків у разі виникнення катастрофічних паводків.

Термін: до 01 квітня 2023 року

1.6. Продовжити роботу щодо накопичення матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій згідно номенклатури та її обсягів.

Термін: протягом року

1.7. Забезпечити належне утримання та функціонування пунктів незламності.

Термін: на час дії воєнного стану

2. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький) забезпечити готовність аварійно-рятувальних підрозділів до дій за призначенням і надання методичної допомоги у створенні підрозділів місцевої та добровільної пожежної охорони на території області. Особливу увагу звернути на готовність спеціальної техніки, засобів евакуації людей, мобільного насосного обладнання, автономних джерел живлення та освітлення.

Термін: протягом року

3. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації (В. Стебницький) та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький), доручивши їм надати відповідну довідку голові комісії до 15 грудня 2023 року.

Слухали: II. Проведення штабного тренування органів управління територіальної підсистеми цивільного захисту, її ланок та служб щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, пов’язаних з пропуском льодоходу, повені та паводків і вивчення можливостей спеціальної техніки Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький, В. Стебницький).

За результатами доповідей та з урахуванням обговорення комісія вирішила:

1. Головам райдержадміністрацій, керівникам структурних підрозділів облдержадміністрації, обласних територіальних органів центральних органів виконавчої влади, керівникам підприємств, рекомендувати головам територіальних громад області:

забезпечити оперативне реагування у разі порушення нормальних умов проживання населення та сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних з пропуском весняної повені та паводків;

Термін: постійно

відкоригувати плани реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з пропуском льодоходу, повені і паводків, із врахуванням можливого відключення об’єктів від електропостачання;

Термін: до 10 березня 2023 року

на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій розглянути зазначене питання та вжити заходів щодо готовності органів управління, сил і засобів до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені та паводків. Особливу увагу звернути на розчистку русел річок, потічків від дерев, пнів, кущів та іншої рослинності, підготовку систем водовідведення, водопропускних споруд під автомобільними мостами і дорогами в населених пунктах;

Термін: до 01 березня 2023 року

передбачити у матеріальних резервах, призначених для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій, необхідний запас пально-мастильних і сипучих матеріалів, мішків, шанцевого інструменту необхідним насосним обладнанням для відкачування води з підтоплених територій, рятувальних кругів, жилетів та мотузок тощо. Забезпечити його завчасне та раціональне розміщення поблизу зон можливих затоплень.

Термін: постійно

 організувати постійний контроль за станом гідротехнічних споруд на водних об’єктах (озерах), розчистку русел річок, придорожніх та меліоративних каналів, водопропускних споруд під автомобільними мостами від дерев, пнів, кущів та іншої рослинності. Вжити заходи щодо забезпечення роботи зливної каналізації, дренажних систем, систем водовідведення талої та дощової води у населених пунктах.

Термін: постійно

забезпечити оперативне реагування всіх наявних сил і засобів відповідних територіальних ланок Єдиної державної системи цивільного захисту у разі порушення нормальних умов проживання населення та сталого функціонування об’єктів життєзабезпечення, пов’язаних з ускладненням погодних умов та пропуском весняної повені і паводків.

Термін: постійно

 забезпечити роботу щодо укладання договорів з установами (організаціями, підприємствами, суб’єктами приватного сектору) щодо залучення високопрохідної, інженерної техніки, вантажних автомобілів, плавзасобів, автобусів, джерел автономного живлення до проведення рятувальних та інших невідкладних робіт. У разі ускладнення ситуації, передбачити залучення даної техніки для своєчасної ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Термін: до 01 березня 2023 року

 2. Управлінню з питань цивільного захисту облдержадміністрації (В. Стебницький) забезпечити своєчасне інформування органів місцевої виконавчої влади і місцевого самоврядування, населення щодо поточних та очікуваних прогнозів гідрометеорологічної обстановки й формування весняної повені.

Термін: постійно

3. Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький) забезпечити:

постійну готовність аварійно-рятувальних сил і засобів до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків у 2023 році;

своєчасне інформування населення, обласних територіальних органів центральних та місцевих органів виконавчої влади про поточні та очікувані прогнози гідрометеорологічної обстановки;

загальну координацію органів виконавчої влади стосовно реалізації заходів щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені та паводків у 2023 році, а у разі необхідності ліквідацію їх наслідків.

Термін: протягом року

4. Службі автомобільних доріг в Івано-Франківській області (В. Буджак) та ДП «Дороги Прикарпаття» (Р. Сілецький) організувати постійний контроль за станом гідротехнічних споруд на автомобільних дорогах області. У разі їх пошкодження негайно направляти сили і засоби для відновлення транспортної інфраструктури, визначені відповідними договорами.

 5. Дністровському басейновому управлінню водних ресурсів  (В. Андрійчук) забезпечити постійний моніторинг за станом гідротехнічних споруд на річках області і вживати заходів щодо недопущення подальшого руйнування дамб та інших гідротехнічних споруд, які захищають населені пункти від шкідливої дії вод.

6. Івано-Франківському центру з гідрометеорології (В. Фригович) організувати регулярні спостереження за гідрологічним і льодовим режимом річок під час формування та проходження водопілля, своєчасне складання прогнозів і характеристик льодоходу, повені та паводків, їх уточнення та доведення до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Термін: у період формування і проходження повені

7. Контроль за виконанням рішення комісії з цього питання покласти на управління з питань цивільного захисту облдержадміністрації (В.Стебницький) та Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області (В. Чернецький), доручивши їм надати відповідну довідку голові комісії до 15 грудня 2023 року.



Заступник голови облдержадміністрації, 

перший заступник голови регіональної комісії

з питань техногенно-екологічної безпеки

і надзвичайних ситуацій                                                              Віталій ІЛЬЧИШИН

 

 

Відповідальний секретар комісії                                                Віктор ФЕДОРІВ

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux