26 червня у світі відзначають Міжнародний день підтримки жертв катувань. У 1987 році набула чинності «Конвенція проти катувань і інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання». Вона стала міжнародним інструментом захисту прав людини проти будь-яких тортур за будь-яких умов та обставин, а, власне, 26 червня стало Міжнародним днем підтримки жертв катувань.
Про це йшлося сьогодні під час засідання «круглого столу», який відбувся в головному управлінні Національної поліції в області спільно з представниками влади, регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в області, соціальними працівниками та громадськістю.
На думку заступника голови обласної державної адміністрації Віталія Ільчишина, українському народові за його довговікову історію випало багато випробувань. Сьогодні на весь світ стали відомі факти катування, знущання та нелюдського поводження з нашими громадянами, які мають місце під час повномасштабного вторгнення росії. І це обов’язково стане предметом розгляду у міжнародних судах.
Начальник ГУ Нацполіції в області Сергій Безпалько зазначив, що катування є однією з найбільш серйозних форм нападу на психічну та фізичну цілісність людини. Дедалі більше військових, а також цивільних українських громадян, яких вдається звільнити, свідчать про катування, допити, погрози, побиття, введення невідомих препаратів, зґвалтування та інші звірства, вчинені представниками держави-агресора.
Учасники зібрання наголошували на необхідності дотримання Конвенції, документування жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність людини випадків та невідворотності покарання за них, російського агресора.