Відбулася колегія департаменту охорони здоров’я обласної державної (військової) адміністрації

28 грудня за участю голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук відбулося підсумкове засідання колегії департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. До заходу долучилися заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, в.о. директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимир Дзьомбак, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Андрій Яворський, члени колегії, керівники обласних закладів охорони здоров'я, центральних районних та міських лікарень і центрів ПМСД.

Розпочинаючи засідання колегії, Світлана Онищук подякувала медикам за їх роботу, зауваживши, що обласна державна (військова) адміністрація спрямовує максимальне фінансування на галузь охорони здоров’я. Цьогоріч завдяки державному, місцевим бюджетам, дякуючи міжнародним донорам та проєктам область придбала чимало медичного обладнання, яке дозволяє надавати якісні послуги пацієнтам. Зараз опрацьовують питання щодо вдосконалення реабілітаційних послуг для військовослужбовців Збройних сил України, діагностики захворювань та забезпечення медикаментами.

 Людмила Сірко наголошувала на важливості реалізації пріоритетного проєкту МОЗ України «Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги», який має на меті розбудову спроможності первинної та спеціалізованої (амбулаторної) ланок медичної сфери надавати доступні, своєчасні, якісні, безоплатні послуги з психічного здоров’я. А також забезпечення контактування з Національною службою здоров’я України закладів охорони здоров’я України, які надають первинну медичну допомогу за пакетом супроводу, лікування дорослих, дітей з психічними розладами на первинному рівні.

На засіданні колегії розглянули одні з найактуальніших питань в галузі охорони здоров'я. Заслухали інформацію про діяльність фтизіатричної служби області, роль первинної медичної допомоги в діагностиці та лікуванні туберкульозу. Зауважувалося, що впродовж останніх трьох років епідемічна ситуації по туберкульозу в області продовжує погіршуватися. Зберігається тенденція щодо збільшення загальної захворюваності на туберкульоз з 18,8 до 29,4 на 100 тис. населення. Найвищий рівень захворюваності  - реєструється серед жителів Івано-Франківського та Надвірнянського районів. Важливо покращувати роботу щодо виявлення випадків цих захворювань.

 У сучасних умовах реформування галузі охорони здоров’я, розбудови сфери громадського здоров’я посилюється роль первинної ланки, як одного з виконавців державної Стратегії боротьби із туберкульозом.

Обговорювали інформацію щодо стану укриттів у закладах охорони здоров’я області. Зауважувалося, що під час війни наявність захисних споруд є обов'язковою умовою функціонування закладів охорони здоров'я. В усіх лікарнях області такі споруди наявні, в тому числі чотири сховища, 17 протирадіаційних укриття, чотири споруди подвійного призначення і 25 найпростіших укриттів. Завдання кожного керівника забезпечити надійний захист своїм працівникам та людям, які надається медична допомога.

На колегії було розглянуто стан захисних споруд в стаціонарах та закладах первинної медико-соціальної допомоги області, відповідальність керівників та заходи, яких необхідно вжити у 2024 році.

Також на колегії заслухали результати роботи щодо стану та розвитку трансплантації в області, інформатизації сфери охорони здоров’я,  оприлюднення залишків лікарських засобів на інформаційних стендах закладів охорони здоров’я та оцифрування трудових книжок працівників закладів охорони здоров’я області.

 За результатами засідання колегії були прийняті відповідні рішення.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux