В Україні розпочинається авторитетне міжнародне дослідження – мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств (МІКС), актуальні дані якого дадуть змогу оцінити низку показників у сферах охорони здоров'я, освіти та захисту дітей. Воно охопить 24 тисячі домогосподарств на всіх територіях, підконтрольних українському уряду. Результати дослідження стануть підґрунтям для формування політик та програм, покликаних покращити становище дітей, жінок і родин. Це перше за останніх 12 років опитування такого масштабу в Україні.
Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств (МІКС) – це міжнародна програма, розроблена та підтримувана ЮНІСЕФ. Дослідження в Україні охоплює 114 стандартизованих індикаторів, зокрема щодо: здоров'я матерів і дітей; харчування та годування грудьми; доступу до охорони здоров’я; освіти та раннього розвитку дітей; захисту прав дітей; доступу до води, санітарії та гігієни; гендерної рівності; домашнього насильства; доступу до інформаційних технологій; умов життя та добробуту.
Програма складатиметься з декількох етапів. До вересня 2025 року триватиме підготовчий етап. Саме опитування відбуватиметься з вересня по грудень 2025 року. Участь у ньому можуть узяти будь-який дорослий член родини; жінки віком 15–49 років; діти до 5 років та діти 5–17 років (запитання про них ставитимуть матерям або опікунам).
Інтерв’юери будуть в одязі з позначками МІКС, при собі матимуть копії листів щодо проведення опитування, посвідчення, а також документи, що підтверджують особу.
«Хочемо звернутися до громадян, до яких завітають інтерв’юєри: ваша участь – добровільна, але надзвичайно важлива. Відповіді допоможуть державі, міжнародним партнерам і донорам краще розуміти потреби людей та підтримати Україну на шляху відновлення», – наголосив Арсен Макарчук.
Дані опитування аналізуватимуть із січня по липень 2026 року, а в серпні відбудеться презентація результатів.
Дослідження МІКС реалізує Державна служба статистики України в співпраці з UNICEF Ukraine, Інститутом демографії НАН України та ГО «Український центр соціальних реформ» за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Німеччини (Bundesministerium für wirtschaftliche Zusammenarbeit und Entwicklung (BMZ) через державний банк розвитку KfW.
Більше інформації шукайте на сайті: https://www.unicef.org/ukraine/mics-survey