В ОВА відбулася онлайн-зустріч із керівниками та науковцями префектури Хіого, що у Японії

Сьогодні відбулася онлайн-зустріч заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмила Сірко, директора департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад обласної державної адміністрації Олександра Зрайка, в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Дзьомбака та регіональної координаторки Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариси Підвербецької із представниками префектури Хіого (Японія).

У заході взяли участь фахівці Інституту травматичного стресу ( інститут, який вивчає питання стресу від отримання травми, що у префектурі Хіого в Японії), комітету з перегляду підтримки України на основі філософії креативної реконструкції та секретаріату префектури, а також фахівці Івано-Франківської обласної державної адміністрації, прикарпатські науковці, психіатри, психологи та фахівці, які працюють у напрямку медико-психологічної реабілітації.

«У зв’язку із військовою агресією російської федерації проти нашої держави збільшилась кількість людей, яким необхідна психологічна підтримка. Тому надзвичайно важлива робота психологів, психіатрів, медичних працівників задля надання необхідної допомоги та підтримки для Героїв Збройних сил України, які захищають нашу державу, їхнім родинам, внутрішньо переміщеним людям, які приїхали на Прикарпаття з окупованих територій. А також надзвичайно важливо розвивати мережу прикарпатських реабілітаційних закладів», - зазначила Людмила Сірко.

Під час онлайн-зустрічі обговорили напрямки подальшої співпраці, обміну досвідом щодо практичних методів соціально-психологічної роботи у реабілітаційних центрах, дитячих лікарнях та закладів охорони здоров’я та соціальної сфери, які надають психологічну допомогу.

Мовилося й про можливості започаткування співпраці між медичними, науковими закладами Івано-Франківщини та японськими колегами, вивчення нових методів соціально-психологічної роботи, фахової підготовки щодо роботи у надзвичайних кризових ситуаціях, різних методів психологічної діагностики, терапії та обмін досвідом.

Йшлося також про навчання щодо протезування, комплексні медичні, фізичні, соціальні, психологічні заходи, наукові дослідження у цих напрямках, японський досвід щодо подолання надзвичайних ситуацій, надання необхідної медичної, гуманітарної допомог та забезпечення закладів охорони здоров’я сучасним медичним обладнанням.

«Дякую нашим японським колегам за цікаву змістовну зустріч та важливу підтримку. Для нас дуже цінно допомогти нашим захисникам отримати повноцінну реабілітацію після поранень, надати необхідну психологічну підтримку для них, їх сімей, внутрішньо переміщених людей та прикарпатців. Тож, досвід японських колег стане для нас дуже актуальний», - зазначила, на завершення зустрічі, Людмила Сірко.

Додамо, що зустріч відбулася в рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux