В Івано-Франківську відбувся регіональний форум «Хвиля ефіру», - Богдан Футерко

Поділитися досвідом роботи в умовах війни, розповісти про виклики, які стоять перед журналістами сьогодні, та обговорити зміни, які відбуваються в медіа-середовищі, - такою була ідея форуму «Хвиля ефіру», проведеного до Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку. 

Захід об’єднав директорів, редакторів та журналістів телерадіокомпаній області, які від перших днів повномасштабного вторгнення росії ні на день не припиняли своєї діяльності, а продовжували гуртувати і зміцнювати дух співгромадян, нагадувати, що в Україні – війна і кожному з нас треба працювати задля національних інтересів і Перемоги. 

Заступник голови обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко від імені голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук привітав журналістів, режисерів, відеооператорів, теле- і радіоведучих з професійним святом та вручив їм грамоти, подяки, а відеооператору телерадіокомпанії «НТК» Андрію Флорі, який захищав Україну від ворога, - медаль «За заслуги перед Прикарпаттям». 

Варто додати, що від початку війни багато журналістів залишили редакції і пішли на фронт, щоби зі зброєю в руках захищати рідну землю, життя кожного з нас. Чимало з них віддали свої життя за нашу з вами свободу і незалежність. 

Пам’ять полеглих колег-медійників учасники форуму вшанували хвилиною мовчання. 

Про ґрунтовну реформу у медіагалузі - закон «Про медіа», який визначає правові засади діяльності суб’єктів у цій сфері, учасникам заходу розповів регіональний представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ігор Маслов. Йшлося про конкурси на мовлення для місцевих та регіональних радіочастот, реєстрацію суб’єктів у сфері друкованих медіа тощо.

Війна змусила шукати прихистку й багатьох медійників. Свою другу домівку працівники радіо та телебачення, які прибули із зони проведення бойових дій, знайшли на Прикарпатті. І допомогла їм у цьому Івано-Франківська обласна спілка журналістів. Про роботу в умовах війни, допомогу колегам-переселенцям, діяльність Школи журналістики та Центру журналістської солідарності присутнім розповіли голова спілки Лілія Боднарчук та координаторка Центру Вікторія Плахта. 

Мали нагоду учасники форуму ознайомитися із грантовими можливостями для медіа, про які детально розповіла директорка консалтингової компанії «Центр розвитку «Час змін», експертка з залучення грантових ресурсів, засновниця Школи з написання грантових проєктів Мар’яна Кобеля-Звір. 

Дякуємо працівникам радіо і телебачення за наполегливість, всебічне висвітлення подій на Івано-Франківщині, конструктивну критику, за те, що працюєте на благо краю та України. Нехай кожне медіа нашого краю буде голосом правди, додає надії усім нам і сповнює серця вірою у Перемогу!

Також на форумі були представлені  книги, видані цьогоріч в рамках регіональної цільової програми підтримки книговидання на 2022-2026 роки. Загалом, впродовж 2023 року за рахунок коштів програми надруковано та закуплено 31 видання прикарпатських письменників тиражем близько шести тисяч примірників.



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux