В Івано-Франківській ОДА обговорили питання впровадження напряму наставництва


Сьогодні заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко зустрілася із народною депутаткою України Тетяною Цибою, з якою обговорила питання ключових напрямів реалізації програми наставництва для дітей, що опинилися в складних життєвих ситуаціях, зокрема законопроєкт України «Про наставництво». До розмови долучилися керівники служби у справах дітей ОДА, обласного центру соціальних служб, соціальних служб міст Калуш та Івано-Франківськ, благодійного фонду «Рокада» та Івано-Франківського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей в області.  

Йшлося про чинну Постанову Кабінету Міністрів України від 04.07.2017 р. № 465 «Про деякі питання здійснення наставництва над дитиною» та необхідності підтримки  дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах. 

Зауважувалося, що наставництво - це ефективна співпраця між державою, громадами та громадськими організаціями. Це особливо важливо в умовах війни, коли державний ресурс обмежений, а залучення волонтерів допомагає забезпечити кожну дитину з індивідуальною підтримкою. Наставники – це не випадкові волонтери, а підготовлені фахівці, які проходять навчання, отримують супервізію та мають чітко визначені завдання у роботі з дітьми.

«Наставництво – це не тільки опіка дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, потребують не лише матеріальної допомоги, а й емоційного контакту, довіри та орієнтирів для розвитку. Саме наставники допомагають їм адаптуватися та будувати майбутнє», – зазначила Людмила Сірко.

Мовилося про важливість участі громад у впровадженні програми наставництва, а також у спеціалізованих закладах області, де навчаються діти, які мають батьків та сироти, діти, позбавлені батьківського піклування.

Якщо кожна громада бере участь у цьому процесі, є більше можливостей для молоді, яка опинилася в складних обставинах, допомогти їй знайти своє місце в суспільстві.

Тетяна Циба наголосила на важливості партнерства між державними структурами, громадськими ініціативами, обласною державною адміністрацією, територіальними громадами та волонтерами. Наставництво як інструмент підтримки дітей – це важливий напрям їх соціалізації та адаптації.

У результаті зустрічі учасники наради зауважили, що наставництво – це не просто допомога дитині, це потужний механізм соціальної інтеграції, який змінює життя як дітей, так і дорослих, що долучаються до цієї ініціативи. То ж подальша співпраця між державними органами, громадськими організаціями та волонтерами є необхідною для забезпечення ефективної реалізації напряму наставництва.

Зустріч завершилася питаннями та необхідними відповідями, де учасники наради обговорили конкретні кроки для покращення впровадження напряму наставництва та можливі пропозиції до відповідного законопроєкту.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux