Борщівник Сосновського – багаторічна рослина родини зонтичних, сягає 2-3 метрів заввишки, має товсте порожнисте стебло та великі перисті листки. Рослина мігрує Івано-Франківщиною: вздовж автомобільних та залізничних шляхів, узбіччями польових доріг, лісів, з’являється на сільськогосподарських угіддях, необроблюваних землях, пустирях, сміттєзвалищах, присадибних і дачних ділянках, у парках, садах, зерносховищах, складах, населених пунктах, каналах, ярах, балках, заплавах річок і струмків.
Всі частини рослини (листя, стебло, коріння) містять особливі речовини – фурокумарини, які в сотні разів підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету. Якщо сік потрапляє на шкіру – достатньо нетривалої дії сонячних променів, щоб виникли опіки 1-3 ступенів. А при потрапляння в очі сік борщівника може призвести до сліпоти. Підступність рослини в тому, що спочатку її дотик не призводить до жодних неприємних відчуттів - час прояву опіку від кількох годин до кількох діб.
Зважаючи на вищезгадане, департамент агропромислового розвитку обласної державної адміністрації нагадує, що саме зараз триває сприятливий період для ефективного знищення борщівника Сосновського мінімальними витратами гербіцидів.
Необхідно вжити заходів із запобігання поширенню осередків борщівника Сосновського на ранніх стадіях його проростання. Зважаючи на те, що рослина спричиняє опіки при контакті з людиною, наголошуємо, що всі роботи слід проводити в захисному одязі.
Додатково повідомляємо, що згідно із статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Земельного Кодексу України знищення борщівника Сосновського є компетенцією міських, селищних, сільських голів. Вони повинні домогтися від власників земельних ділянок, на яких розповсюджується шкідлива рослина, її знищення. Землевласники і землекористувачі, які не вживають заходів боротьби із бур’янами, у тому числі з борщівником, несуть адміністративну відповідальність за статтею 52 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Обізнаність землевласників, землекористувачів, громадян щодо шкідливості борщівника, ефективних методів його знищення, робота територіальних громад в цьому напрямі – ефективний шлях до зменшення поширення борщівника Сосновського на території області.