Управління спадщиною заради сталого туризму

4 квітня відбулась друга менторська зустріч з опільськими громадами – учасниками проєкту “Опілля: скарби: нації” на тему “Управління спадщиною заради сталого туризму”.

Учасниками події стали управлінці Більшівцівської, Букачівської, Бурштинської, Дубовецької, Галицької, Єзупільської, Рогатинської територіальних громад, керівники музеїв міста Рогатина. 

Олена Жукова – експертка з управління культурною спадщиною та сталого розвитку територій, кандидатка наук, доцентка, дослідниця з Heritage&Sustainability Уппсальського університету (Швеція), Падерборнського університету (Німеччина), керівниця Центру розвитку музеєзнавства і пам'яткознавства (Україна), розповіла про важливість ефективного управління спадщиною для забезпечення економічного розвитку громад. Було наведено багато прикладів як успішного розвитку туристичних містечок країн Європи, так і невдалого використання туристичних ресурсів українськими громадами, які позиціонують себе як туристичні.

Олена Жукова наголосила, що потрібно відходити від голосних заяв про наявність багатих природних ресурсів, красивих краєвидів, архітектурних пам'яток (храмів, замків тощо), а наполегливо працювати над окультуренням самих пам’яток і загалом територій навколо них. Для сталого розвитку громади потрібно перш за все забезпечити стабільний дохід для мешканців самої громади, які мають бути основними надавачами туристичних послуг. Дуже важливо перейти від прийому екскурсантів до надання послуг з ночівлею туристів. Не потрібно заохочувати великих готельєрів будувати готелі у громаді, а стимулювати розвиток зеленого туризму, коли основними місцями для ночівель мають стати приватні будинки, котеджі мешканців громад.

Представники Більшівцівської, Бурштинської, Галицької, Дубовецької та Рогатинської громад розповіли про найцікавіші, на їх думку, пам’ятки природи і архітектури, навколо яких необхідно розвивати туризм, поділились проблемами, які виникають в роботі з управління спадщиною  у громадах.

Під час жвавої комунікації з учасниками події Олена Жукова дійшла висновку, що жодна громада Опілля на сьогодні немає стратегічного бачення розвитку туризму чи навіть проведеного аудиту своїх туристичних ресурсів. А це перший крок до сталого туризму в цьому регіоні.

Після заслуханих презентацій Олена Жукова зауважила, що, на її думку, основним магнітом Франківського Опілля має стати бальнеологічний курорт “Черче”, над відновленням якого треба працювати комплексно і розпочати “вже вчора”.  

Це була перше менторська зустріч з Оленою Жуковою, невдовзі відбудеться наступна онлайн-подія з наданням конкретних рекомендацій громадам щодо управління спадщиною, а також розвитку музеїв етнорегіону.

Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність Олені Жуковій за участь у проєкті “Опілля: скарби нації”.

Проєкт “Опілля: скарби нації” реалізовується департаментом міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації за партнерської участі 7 територіальних громад Прикарпаття і волонтерів.

Стратегічна мета проєкту – підвищення інституційної спроможності управління туризмом, формування дорожньої карти налагодження ефективного міжмуніципального співробітництва у сфері туризму в опільських громадах Івано-Франківської області.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux