Днями на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника в межах головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону у 2022 році відбулася міжнародна конференція «Освіта, перепідготовка та інклюзія: трансформація під час кризи».
Змішаний формат конференції дозволив об’єднати онлайн- та офлайн-аудиторію з різних країн. Зокрема, участь у конференції взяли національний координатор України в ЄСДР й заступник міністра розвитку громад та територій України з питань європейської інтеграції Ігор Корховий, заступник міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції Олексій Шкуратов, заступник міністра соціальної політики України з питань питань європейської інтеграції Ганна Пророк, ректор ПНУ Ігор Цепенда, директорат регіональної політики, Європейської комісії Йоган Магнуссон, регіональний представник Фонду Ганнса в Україні, Республіці Молдова та Румунії Беньямін Боббе. З вітальним словом перед учасниками конференції виступив і заступник директора департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Гаврилюк.
Пандемія COVID-19 та незаконна збройна агресія росії проти України завдали удару по стабільності Дунайського регіону, ринках праці, спровокували міграцію, проблеми з безробіттям і загострили важливість інклюзивного підходу до питання працевлаштування та перепідготовки. Саме ця тематика й стала основою конференції.
«У воєнний період наша головна мета – створити безпечні умови для здобуття освіти, забезпечити доступність та безперервність навчання у різних регіонах України. І ми успішно це робимо: маємо багато прикладів організації інклюзивного освітнього середовища. Зокрема у 2021 році понад 300 закладів професійної освіти організували якісне навчання для 3,5 тисяч людей з інвалідністю та створили близько 200 інклюзивних груп. Більшість учнів з інвалідністю навчаються у загальних групах з іншими учнями, однак в деяких профтехах створені спеціальні групи, де учні з інвалідністю навчаються за особливими методиками», – розповів заступник міністра освіти і науки Олексій Шкуратов.
Під час панельних дискусій освітяни разом з представниками профільних міністерств, експертами та міжнародними колегами у сфері освіти та працевлаштування обговорили трансформацію соціальної та освітньої системи, просування інклюзивності, цифровізацію освіти, соціальні інновації та трудову мобільність.
За матеріалами Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та
Міністерства освіти і науки України