Цифрова інклюзія на Прикарпатті: держслужбовців навчали основ вебдоступності


1–2 липня в Івано-Франківську відбувався дводенний тренінг із цифрової доступності для представників органів влади. Близько 70 учасників – державні службовці та працівники місцевого самоврядування, які адмініструють сайти та готують публічний контент, навчалися, як зробити онлайн-простір більш інклюзивним і зручним для всіх, зокрема людей з інвалідністю.

Захід організували Центр компетенцій з цифрової доступності та «Проєкт підтримки «Дія», що впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції у партнерстві з Івано-Франківською обласною державною адміністрацією.

Заступник голови обласної державної адміністрації Вадим Созоник подякував Міністерству цифрової трансформації України, проєкту підтримки «Дія» від ПРООН в Україні та уряду Швеції за організацію і проведення тренінгу з цифрової доступності для публічних службовців.

«Щиро вдячний партнерам за запрошення та проведення такого важливого тренінгу. В умовах повномасштабної війни Україна бореться не лише на військовому та економічному фронтах, а й в інформаційній площині. Саме тому забезпечення доступу до інформаційних ресурсів для кожного громадянина –  одне з наших першочергових завдань», – наголосив Вадим Созоник.

Він підкреслив, що цифрова доступність – це не лише про технічні налаштування сайтів.

«Ми маємо прагнути до того, щоб інформація на офіційних вебресурсах була зрозумілою, структурованою та прозорою. Щоб користувачі легко орієнтувалися і могли швидко знайти необхідні послуги. Це особливо важливо для людей з інвалідністю, людей похилого віку та громадян, які не мають глибоких цифрових навичок, але мають повне право на отримання як адміністративних, так і інформаційних послуг, – зазначив заступник голови ОДА. – Основними критеріями, на нашу думку, мають бути: зручна навігація, простота подачі інформації, адаптивність ресурсів для різних користувачів. Цифрова доступність – це не лише технологія, а й прояв поваги до кожної людини».

За словами Вадима Созоника, тренінг допоможе краще зрозуміти сучасні підходи до цифрової інклюзії та стане ще одним кроком до створення відкритого та доступного цифрового середовища на Прикарпатті.

Учасники дізналися про вимоги до створення доступних текстів і публікацій, особливості використання шрифтів, кольорів, зображень, заголовків, гіперпосилань, а також – про принципи побудови доступних сайтів: структурування контенту, зручну навігацію, помилки у коді тощо.

Зазначимо, що тренінг в Івано-Франківську – частина загальноукраїнської серії навчань, яка реалізуються вже третій рік поспіль. У 2025 році подібні заходи також відбулися у Кропивницькому, а раніше – у Вінниці, Львові, Полтаві, Рівному, Дніпрі та Черкасах.

Зміни у сфері цифрової доступності стали можливими завдяки державному стандарту, ухваленому урядом у 2022 році (Постанова №757), та офіційному українському перекладу міжнародних настанов WCAG 2.1, що лягли в основу цього стандарту. А з 2024 року в Україні працює спеціалізований Центр компетенцій з цифрової доступності при ДП «Дія», який надає методичну підтримку і просуває тему інклюзивності у цифровому середовищі.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux