Тільки в єдності можемо справитися з викликами, які нам дає сьогодення

Таку позицію озвучила заступник голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко під час засідання «круглого столу» Міжвідомчої ради облдержадміністрації з питань сім'ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання насильству в сім'ї та протидії торгівлі людьми.

«Ми проробили велику роботу, проте продовжуємо працювати над новими викликами, які постають перед нами мало не щодня. Складна ситуація у державі, напружені відносини та стресові події впливають на нас та виливаються у різних неправомірних діях. Тому сьогодні важливо говорити та ділитися досвідом того, які галузі та теми потребують доопрацювання та збільшення уваги», - зазначила у вступному слові Людмила Сірко.

Загалом присутні обговорили питання щодо взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству за ознакою статі. Так, заступник директора-начальник управління соціального захисту населення департаменту соціальної політики ОДА Галина Сеник акцентувала на потребі створення спеціальних служб, котрі реагуватимуть на звернення та закликала присутніх долучатися до підготовки таких фахівців. Позаштатний радник голови ОДА з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі Олена Гринів додала, що в області діє реабілітаційний «Шелтер Святої Ольги» для жінок, котрі постраждали від воєнних злочинів російської армії та домашнього насильства.

Старший інспектор відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області наголосила, що за 2022 рік до правоохоронних органів надійшло 12 227 заяв щодо вчинення домашнього насильства. Важливим є те, що завдяки інформаційним кампаніям як дорослі, так і діти отримують більше інформації та мають чіткі уявлення про те, що їм слід робити у ситуаціях, коли проти них вчиняється насильство. Так, за минулий рік 401 повідомлення надійшло від самих дітей.

Йшлося й про те, що всі потерпілі мають можливість скористатися безоплатною правовою допомогою та отримати послуги щодо конкретної ситуації. Звертатися можна як у телефонному режимі, так і через чат-боти месенджерів.

Додамо, що присутні мали можливість заслухати інформацію про роботу закладів, які надають підтримку особам, що постраждали від домашнього насильства та обговорити шляхи реструктизації заходів щодо покращення їхнього практичного результату.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux