Таку думку сьогодні висловила голова облдержадміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук під час наради з головами районних військових адміністрацій, головами територіальних громад, керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.
«Усі ми розуміємо наскільки важливою зараз є галузь охорони здоров'я. Це, без перебільшення, ключова ланка роботи, яку ми маємо організувати в тилу. Адже спроможна мережа закладів охорони здоров’я – це важливий аспект в умовах воєнного стану. Тільки завдяки правильно сформованим дорожнім картам щодо розвитку мережі закладів охорони здоров’я зможемо якісно і своєчасно надавати медичні послуги».
Про виконання постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2023 № 174 «Деякі питання організації спроможної мережі закладів охорони здоров’я» доповів заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації – начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катастроф Володимир Дзьомбак.
За словами посадовця, трансформація галузі триває впродовж останніх 5 років. Сьогодні відбувається черговий інфраструктурний етап медичної реформи, в основу якого покладено типологізацію мережі закладів охорони здоров’я за кластерною методологією. Він підкреслив, що метою цих трансформацій є забезпечення територіальної доступності, якості та безоплатності медичних послуг, які гарантує Програма медичних гарантій.
«Згідно з новим підходом мережу закладів охорони здоров’я в області, об'єднану в один госпітальний округ, додатково поділено на 5 медичних кластерів – у межах новоутворених районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Надвірнянський та Косівсько-Верховинський кластери», - зазначив Володимир Дзьомбак.
До спроможної мережі закладів охорони здоров’я входитимуть заклади первинної медичної допомоги; центр екстреної медичної допомоги із пунктами постійного базування бригад; заклади спеціалізованої медичної допомоги: надкластерні, кластерні і загальні.
Відповідно до видів медичної допомоги, що надаватиметься в закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережа закладів поділятиметься на кластерні, надкластерні та загальні лікарні.
Володимир Дзьомбак також окреслив принципи формування мережі і наголосив, що впровадження таких змін дозволить надавати якісні медичні послуги. Також повідомив про терміни реалізації вимог постанови. Згідно з ними до 1 травня буде сформовано спроможну мережу та План розвитку госпітального округу, а вже до 1 липня має відбутися погодження МОЗ України спроможної мережі та Плану розвитку госпітального округу. Окрім того, він також проаналізував системні проблеми у мережі та завдання щодо формування планів розвитку закладів.