Світлана Онищук: Спрямовуємо всі зусилля на розвиток мережі реабілітаційних закладів

Якісна та доступна реабілітаційна допомога є пріоритетом держави і спрямована для повернення людей до повноцінного життя.

Саме з цією метою Міністерство охорони здоров’я України реалізовує флагманський проєкт, спрямований на розвиток системи реабілітаційної допомоги – доступної, доказової, ефективної у кластерних та надкластерних закладах охорони здоров’я, у яких має бути розгорнуто реабілітаційних 30-60 ліжок.

Про це сьогодні йшлося під час наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації – начальниці обласної військової адміністрації Світлани Онищук.

Зазначалося, що для надання реабілітаційних послуг законтрактовано 21 медичний заклад, з яких 15 - для стаціонарної реабілітації. Розгорнуто 359 стаціонарних ліжок. Проте в області працюють над збільшенням кількості ліжко-місць у реабілітаційних відділеннях, бо наразі є чимала потреба у таких послугах, як серед цивільного населення, так і серед військових, які отримали травми на передовій.

На переконання керівниці області, в умовах сьогодення важливим завданням є розвиток мережі реабілітаційних закладів.

«Маємо напрацювання з нашими міжнародними донорами, які допомагають з ремонтами приміщень та закупівлею сучасного медичного обладнання, яке допомагає швидше та ефективніше відновлювати рухливість організму після перенесених захворювань та отриманих травм», - підкреслила очільниця Прикарпаття.

Вона також наголосила на важливості підготовки фахівців із реабілітації.

«Сьогодні ми формуємо в області команду медиків, які зможуть пройти стажування в Японії, - зазначила Світлана Онищук. – Це сприятиме активному розвитку реабілітаційних послуг на Прикарпатті».

Варто додати, що лише цього року в області відкрито 9 оновлених реабілітаційних відділень, робота в цьому напрямку продовжується. Зокрема, за словами голови Верховинської РДА Василя Бровчука, на Верховинщині готові створити реабілітаційне відділення у місцевій лікарні. Цьогоріч заклад виготовив проєктно-кошторисну документацію та може фінансово докластися до створення такого відділення.

Варто також зазначити, що усі послуги з реабілітації покриваються коштом НСЗУ. Щоби пройти амбулаторно курс реабілітації, необхідне електронне направлення від сімейного лікаря; для стаціонару - скерування від профільного лікаря.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux