Сьогодні голова обласної державної адміністрації - начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук провела нараду за участю голів районних державних (військових) адміністрацій, голів територіальних громад, начальників відділів освіти області, керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації. Було обговорено забезпечення очного формату навчання у школах Прикарпаття шляхом облаштування укриттів та створення захищеного простору на перших поверхах приміщень.
Саме про це йшлося на нараді під головуванням Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, де було дано доручення МОН, Мінінфраструктури, МВС, ДСНС, обласним військовим адміністраціям опрацювати питання щодо створення в освітніх закладах захищених просторів. Відповідні рекомендації вже незабаром має надати уряд.
«Маємо ще місяць, аби підготувати безпечне освітнє середовище для наших дітей. Варто зауважити, що на Прикарпатті функціонує 553 заклади загальної середньої освіти, де навчаються 159 тисяч школярів, в тому числі майже 7 тисяч з числа ВПО», - зазначила керівниця області.
У 453 закладах облаштовано найпростіші укриття, що розташовані на перших поверхах будівель.
Світлана Онищук дала доручення керівникам районних військових адміністрацій спільно з головами територіальних громад, представниками ДСНС та правоохоронних органів проаналізувати кожен навчальний заклад на предмет безпеки.
«У час війни найважливіше - подбати про безпечний простір для дітей. Тож облаштування належних укриттів те, на що слід першочергово спрямовувати кошти місцевих та обласного бюджетів. Також за можливості потрібно залучати міжнародних донорів. Навіть найпростіші укриття мають відповідати вимогам безпеки. Тож спільно працюємо, аби наші діти навчалися у звичному режимі. А для цього необхідно подбати про їхню безпеку» , - підкреслила очільниця під час наради.
Акцентовано також увагу на підвезенні дітей у тих громадах, де не має можливості створити належні безпекові умови в закладах освіти.
Цього року автопарк «школяриків» має поповнитись 19 новими автобусами, з яких 5 - спеціальних ( для підвезення дітей з особливими освітніми потребами). Торік, на придбання 21 шкільного автобуса було спрямовано 63 млн гривень.