Світлана Онищук: Підтримка ветеранів - серед пріоритетних напрямів роботи обласної влади

Адаптуватись після фронту, відновитись фізично й ментально, працевлаштуватись. З цією метою в приміщенні Університету Короля Данила організували зустріч «Повернення ветерана на робоче місце», яка об’єднала фахівців служби зайнятості, роботодавців, психологів. На захід, який відбувся у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, завітала голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

На зустрічі присутнім презентували довідник «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія», розроблений провідними експертами. Посібник буде корисним для кожного, бо дозволяє зрозуміти переживання військових та вчить, як коректно себе вести з людьми, які повернулись з передової. Довідник доступний за посиланням https://howareu.com/materials/manual-dlia-trenera-liudy-z-dosvidom-viiny-hidnist-vzaiemodiia

Відтак учасники заходу обговорили низку питань, а саме: як налагодити комунікацію та співпрацю роботодавців з ветеранами, підготовку колективу (особливий акцент на психологічну адаптацію ветерана та цивільних людей); адаптація робочих місць для людей з інвалідністю, кількість яких через війну зростає.

Йшлося про історії успіху ветеранів, яким вдалося розпочати чи масштабувати власну справу за фінансової підтримки держави. До слова, за кілька місяців цього року до обласної служби зайнятості звернулося понад 300 учасників бойових дій, для порівняння - таку ж кількість звернень прийняли за весь минулий рік.

Зазначалося, що окрім послуг з працевлаштування, у службі можна отримати й консультації щодо державних грантових програм на розвиток власної справи, які зараз діють в Україні.

До речі, наша область - серед лідерів в Україні щодо працевлаштування ветеранів та отримання позитивних висновків щодо надання грантів для ветеранів. Так, цього року на Прикарпатті державну підтримку для бізнесу отримав 21 учасник бойових дій. Йдеться про програму, в межах якої можна отримати грант на суму від 250 тисяч до 1 млн грн.

Слід додати, що завдяки грантовій програмі вдалося створити близько пів сотні нових робочих місць. Одним із ветеранів, хто скористався державними грантами, є 35-річний Сергій Швець, який добровольцем став на захист Україну ще у 2014 році. Його родина заснувала доволі незвичайний сімейний бізнес – страусину ферму «Савана» на Рожнятівщині. За кошти урядового гранту (250 тис. грн) придбали нове обладнання та збільшили поголів’я ферми. Тож зараз «Савана» стала місцем для сімейного відпочинку, куди навідуються всі охочі побачити гігантських птахів.

«Адаптація військовослужбовців до цивільного життя має включати широкий спектр заходів – медичну допомогу, фізичну, психологічну реабілітацію та працевлаштування, - резюмувала керівниця області .  - Саме у комплексі це допоможе нашим захисникам відійти від фронтових буднів та сповна інтегруватись у мирному житті».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux