Світлана Онищук: Сформувавши Сили територіальної оборони, область у разі необхідності буде здатна організувати свою безпеку до повноцінного розгортання Збройних сил України

Сили територіальної оборони, які створюються у кожній області, є допоміжними до Збройних сил у цілому. Вони мають забезпечити виконання завдань у межах своєї території в момент, поки йде повноцінне розгортання. Значною мірою ТрО – це спосіб запобігти зовнішній агресії. Ворог знатиме, що в нього немає переваг раптового вторгнення. Що у разі перетину кордону він не зможе пройти жоден міст, його зустрінуть на кожному перехресті. А за цей час будуть розгорнуті основні сили української армії.

Не менш важливе завдання – підтримувати порядок та безпеку в тилу, контролювати усі комунікації (охороняти і контролювати дороги, мости, тунелі, об’єкти інфраструктури тощо). Це дозволить концентрувати сили армії на пріоритетних напрямках. Коли сотні тисяч цивільних громадян будуть підготовлені, знатимуть свій маневр поблизу свого ж дому і зможуть протягом лічених годин вийти на позиції – це створить нову якість оборони.

Хочу підкреслити, що коли говориться про відкриту агресію, то мова йде про оборону, а не про наступальні операції.

Як приєднатися до Сил територіальної оборони ЗСУ?

Є два варіанти: прийти та підписати контракт і проходити службу військовим (стандартний контракт з ЗСУ); підписати контракт резервіста Сил територіальної оборони (без відриву від цивільного життя, але з обов’язковою участю у визначених тренуваннях/навчаннях/зборах).

І перший, і другий варіант робиться встановленим порядком через обласні та районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Вже зараз командири батальйонів і бригад будуть супроводжувати цих кандидатів і надавати допомогу для того, щоби вони повністю проходили весь цикл якнайшвидше і ставали резервістами.

Якщо людина хоче проходити службу в конкретному батальйоні чи бригаді, тоді вона:

1. Звертається до командира батальйону/бригади, проходить з ним співбесіду.

2. Після чого йде в обласний чи районний територіальний центр комплектування та засвідчує, що є кандидатом для проходження служби.

3. Далі – проходить медкомісію, оформлює документи, одягає форму, служить (за постійним контрактом), або стає резервістом ТрО.

Додам, що резервісти – це ті люди, які можуть бути мобілізовані в разі відкритої агресії чи іншої надзвичайної ситуації. Тобто резервіст ТрО живе та працює в своєму районі, там же проходить службу, і він знає, що у разі якоїсь загрози, коли його відмобілізують, він буде проходити службу в тому батальйоні, де він живе, і захищати свій дім і свою родину.

Також закликаю прикарпатців зважити, у який спосіб вони готові долучитися до оборони держави. Найближчим часом ми почнемо системне інформування громадян, які бажають служити у Силах ТрО, або відповідному резерві, про алгоритм дій.

До речі, запрацював call-центр Сил ТрО, з усіма питаннями звертайтеся за телефоном: 0 800 507 028

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux