Світлана Онищук: Кожного дня ми стаємо на день ближчими до перемоги

Сьогодні голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Онищук взяла участь у роботі засідання тринадцятої сесії обласної ради.

На початку засідання сесії обласної ради владики та священики різних християнських конфесій звернулися із Божою молитвою у цей нелегкий час війни. Також вони розповіли про допомогу біженцям із інших областей України, зокрема щодо роботи прикарпатських християнських конфесій, координаційного анткризового центру, Мальтійської служби допомоги, Благодійного фонду «Карітас» розселення для тимчасово проживаючих переселенців у духовній семінарії, релігійних школах, монастирях та церковних будинках. Зауваживши, що ми усі повинні об’єднатися із добром для єдності нашої країни та разом якнайшвидше отримати українську перемогу.

Ключовим питанням сьогоднішнього порядку денного була ситуація в області в умовах військового стану.


«28 днів на території нашої держави триває війна та Прикарпаття об’єдналося, щоб єдиним фронтом протистояти ворогу. Органи державної влади, місцевого самоврядування, військові, правоохоронці, лікарі, освітяни, кухарі, водії, комунальники – усі на місцях, працюють і забезпечують країну надійним тилом, – наголосила Світлана Онищук, – 24 лютого 2022 року назавжди увійде в українську та світову історію як день початку повномасштабного та підступного вторгнення російських загарбницьких військ на нашу землю. Того дня цинічної ракетної атаки зазнала і наша область».

Посадовиця розповіла про раду оборони області, штаб зони територіальної оборони, оперативний регіональний штаб області в умовах військового часу, комендантську годину, організацію пропускного режиму, формування та укомплектування бригад сил територіальної оборони та удосконалення системи оповіщення в області.

З перших днів війни прикарпатці активно долучилися до збору та передачі гуманітарної допомоги. «Завдяки волонтерам та меценатам, підприємцям, пересічним громадянам ми акумулювали та відправили на Київщину, Чернігівщину, Сумщину, Харківщину десятки вагонів гуманітарної допомоги. А це – продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, речі першої необхідності, - розповіла Світлана Онищук, – Для залучення міжнародної підтримки задля національної безпеки та оборони країни, цивільного захисту населення було створено Координаційний центр з питань міжнародної гуманітарної допомоги. Ми вже отримали вантажі гуманітарної допомоги з Польщі, Угорщини, Італії, Румунії та Швейцарії. Неабияку підтримку наші захисники, а також люди, які на собі відчули всі тягості війни, також отримують від благодійних церковних організацій».

Світлана Онищук розповіла про прийняття на Прикарпатті понад 92 тисяч вимушено переселених українців, трьох сотень дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також діток із обмеженими можливостями, забезпечення їх житлом, продуктами харчування, одягом та усім необхідним. Йшлося про урядову фінансову підтримки переселенців, працевлаштування усіх переселенців, роботу обласного координаційного штабу для тимчасово переміщених осіб, цілодобової телефонної «гарячої» лінії, на яку можуть звертатися усі, хто потребують допомоги та реєстрацію внутрішньо переміщених осіб.

«Прикарпаття є надійним тилом для людей та бізнесу, що постраждали від війни. Ми ведемо активну роботу для створення комфортних умов та розміщення бізнесу, який через агресію Росії був змушений припинити роботу в окремих регіонах. Сьогодні вже 67 суб’єктів господарювання задекларували чіткий намір переїхати на Івано-Франківщину, з них сім уже перевезли обладнання, два працюють та випускають продукцію, а п’ять незабаром приступають до монтажу апаратури, – зазначила Світлана Онищук, – Ми пропонуємо вільні виробничі та складські площі, паралельно сприяємо розміщенню людей, які змушені були покинути домівки».

Очільниця області наголосила, що кожного дня ми стаємо на день ближчими до перемоги та нас ніхто не здолає, допоки ми міцно стоїмо на своїй землі і самовіддано боремося за неї.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux