В Івано-Франківську відбувся триденний тренінг з протидії дезінформації для комунікаційників «Протидія дезінформації та стратегічні комунікації». У заході взяли участь в.о. керівника апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Олеся Зрайко, експерти Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки МКСК, представники Міністерства культури та стратегічних комунікацій (онлайн), фахівці Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської обласних, районних державних адміністрацій і територіальних громад.
Протягом трьох днів фахівці обговорювали практичні інструменти протидії дезінформації, роль стратегічних комунікацій в управлінні державою, роботу в інформаційному полі, а також отримали рекомендації від експертів у галузі інформаційної безпеки, комунікацій та навчилися використовувати сучасні інструменти для моніторингу інформаційного простору.
Присутніх привітала Олеся Зрайко. Вона подякувала за організацію заходу Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, ПРООН, Міністерству культури та стратегічних комунікацій України.
Посадовиця наголосила на важливості розуміння стратегічних комунікацій та якісної роботи у в інформаційному полі, особливо сьогодні - в умовах війни. Участь у таких тренінгах надзвичайно необхідна у теперішній час, коли інформаційна війна стає такою ж небезпечною, як і бойові дії. І наше завдання - забезпечити оперативну, правдиву та якісну комунікацію з громадськістю, щоби зміцнити єдність нашого суспільства.
В онлайн-форматі учасників тренінгу також привітали директор Департаменту інформаційної політики та інформаційної безпеки МКСК Ганна Красноступ та керівниця з комунікацій групи проєктів кризового реагування UNDP в Україні Валентина Аксьонова.
Кваліфіковані тренери розповіли присутнім про особливості гібридної та інформаційної війни, поділилися ефективними методами протидії неправдивим повідомленням та дезінформаційним наративам.
Мовилося про стратегічні комунікації та комунікаційні стратегії і про різницю між ними. Під час роботи у групах учасники на практиці опрацьовували комунікаційні стратегії з правильними постановками цілей та шляхів їх досягнення.
Окремий день був присвячений напрацюванню плану кризових комунікацій на потенційні загрози, ідентифікації неправдивої інформації, користуванню сучасними інструментами для її перевірки, формування контрнаративів, підготовку спростувань тощо. А після підсумкового тестування, кожен отримав відповідний сертифікат про участь у заході.
Важливо, що тренінг став черговим кроком у формуванні міцного інформаційного фронту Івано-Франківщини, що допомагає протидіяти спробам ворога дестабілізувати ситуацію в регіоні через маніпуляції та дезінформацію. Учасники заходу наголосили на важливості подальших подібних ініціатив, що сприятимуть зміцненню інформаційної стійкості держави.
Додамо, що тренінг організовано Центром стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки, Міністерством культури та стратегічних комунікацій України за підтримки UNDP в Україні та фінансування уряду Японії.