Про впровадження державної програми реімбурсації «Доступні ліки» йшлося на пресконференції в ОВА
опубліковано 29 січня 2024 року о 16:00

Сьогодні у межах робочої поїздки на Прикарпаття завітали голова Національної служби здоров'я України Наталія Гусак і директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Тетяна Кудик. Представниці НСЗУ за участю заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко провели пресконференцію з питань реалізації та розширення впровадження державної програми реімбурсації «Доступні ліки».

«Ми працюємо над однією метою – надання якісних медичних послуг для населення Прикарпаття, впровадження у цьому контексті державних програм. У 2023 році, розгортаючи спроможну мережу в нашій області, Міністерство охорони здоров’я України визначило 7 надкластерних, 10 кластерних та 14 закладів охорони здоров’я загальної практики сімейної медицини. Зараз впроваджуємо план регіонального розвитку медичних закладів. Ми безпосередньо працюємо над тим, щоби весь час оновлювалися та якісно обладнувалися лікарні, а задля цього використовувати усі необхідні джерела, - а це держаний, місцеві бюджети та проєктні кошти міжнародних благодійних організацій», - зазначила Людмила Сірко.

Вона також розповіла про важливість розширення реалізації програми «Доступні ліки», відкриття центрів ментального здоров’я, реабілітаційних центрів, а також зауважила, що оскільки держава стимулює розвиток реабілітаційної допомоги, то задля налагодження правильного скерування пацієнтів реабілітаційні послуги законтрактовані в 21 медичному закладі області.

Наталія Гусак повідомила, що програма «Доступні ліки» дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків. На Прикарпатті торік було виписано понад 610 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки», а за погашеними рецептами аптеки області отримали 117 млн гривень від НСЗУ. Зараз 654 аптеки на Івано-Франківщині є учасниками програми.

«НСЗУ у 2023 році закупила медичних послуг для жителів Івано-Франківщини та тих, хто отримують ці послуги у прикарпатських закладах охорони здоров’я, на 5,5 мільярдів гривень. А це кошти державного бюджету. І для нас надзвичайно важливо, щоби люди отримували якісні, доступні та безоплатні медичні послуги, - каже Наталія Гусак. – Попри війну, в державі не скоротилися обсяги безоплатних медичних послуг. Наразі запроваджені новітні для українців медичні послуги. До прикладу, досконаліше впроваджуються реабілітаційні послуги на первинному рівні, а також збережений увесь обсяг послуг спеціалізованої медичної допомоги».

Зауважувалося, що за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від серцево-судинних захворювань, діабету 2-го типу, цукрового та нецукрового діабетів, бронхіальної астми, епілепсії, розладів психіки та поведінки, хронічного обструктивного захворювання легень, хвороби Паркінсона, імуносупресивні препарати.

Попри військовий стан програми реімбурсації розширилася та до переліку внесено понад 500 найменувань препаратів. Мовилося й про те, що є різниця між рівнем погашення рецептів у міський та сільській місцевості. Велика кількість жителів сіл їздять у аптеки до більших міст за ліками, а частина мешканців не отримує ліки взагалі. Задля розширення доступності програми для пацієнтів важлива якісна взаємодія НСЗУ з місцевою владою. Необхідно стимулювати аптеки доєднатися до цієї програми, розв’язувати проблеми транспортного сполучення з населеними пунктами, де є аптеки з «Доступними ліками», та покращувати інформування пацієнтів про можливості цієї програми.

Під час зустрічі фахівці розповіли про заплановану роботу мобільних аптечних пунктів від «Укрпошта».

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux