Сьогодні представники Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ознайомилися з роботою Державного центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас-Прикарпаття», який функціонує на Івано-Франківщині.
Зауважувалося, що центр, який підпорядковується Міністерству соціальної політики України, до повномасштабного вторгнення працював у Краматорську. Після релокації реабілітаційні послуги, - а це фізична, соціальна, психологічна, фізкультурно-спортивна реабілітація, - надаються у двох локаціях — в Івано-Франківську та у філії в селі Угринів.
Послуги отримують як дорослі, так і діти з інвалідністю, ветерани, військовослужбовці та їхні сім’ї. Центр включено до Реєстру суб’єктів надання психологічної допомоги ветеранам і членам їхніх сімей. Також тут захисники та захисниці можуть безкоштовно скористатися психологічною підтримкою.
На сьогодні у центрі можуть надавати реабілітаційні послуги для 40 підопічних, а впродовж року - для 350 людей з різних областей України.
Відрадно, що центру вдалося зберегти значну частину матеріально-технічної бази - медичне та спортивне обладнання, необхідне для ефективного відновлення пацієнтів, поліпшення трофічних процесів і досягнення результатів при мінімальному навантаженні на організм, а також оснастити новим обладнанням завдяки бюджетним коштам та співпраці із міжнародними партнерами. До слова, цього року з обласного бюджету було виділено два мільйони гривень задля покращення умов.
"Соціальні послуги - надзвичайно важлива тема. Тому ми велику увагу приділяємо людям похилого віку, людям з інвалідністю, а також сім'ям, які опинилися в складних життєвих умовах. Також надаємо підтримку ветеранам, військовослужбовцям в отриманні реабілітаційних послуг. Такі центри є прикладом якісних реабілітаційних послуг», – зазначила Людмила Сірко.
Під час зустрічі йшлося про функціонування соціальних установ в умовах війни та можливі шляхи розв’язання проблем.
Обгорювали питання вдосконалення законадавчих аспектів працевлаштування людей з інвалідністю.
Наголошувалося, що в умовах війни саме такі заклади є надзвичайно важливими для відновлення здоров’я та повернення до повноцінного життя.
Зустріч відбулася конструктивно, було знайдено рішення співпраці для отримувачів реабілітаційних послуг.