Питання стану водних ресурсів Прикарпаття обговорено під час наради в ОДА
опубліковано 23 вересня 2021 року о 10:12

«Сьогодні ми обговорюємо найважливіші питання, які потребують співпраці усіх гілок влади для їх оперативного вирішення, щоби забезпечити життєдіяльності області». На цьому наголосила 22 вересня під час онлайн- наради з керівниками структурних підрозділів ОДА, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, головами райдержадміністрацій, районних рад, міськими, селищними, сільськими головами. голова обласної державної адміністрації Світлана Онищук.

Одним із таких питань є стан водних ресурсів в області. Загальна кількість водних об’єктів на території Прикарпаття складає 1517 одиниць.

Начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів (Дністровське БУВР) Роман Михайлюк поінформував про основні завдання щодо управління водними ресурсами, зокрема, річковим басейном Дністра та Прута, управління ризиками затоплення Дністра. Ці документи напрацьовують зараз у Дністровському БУВР. Тому він звернувся до голів ОТГ про співпрацю та надання пропозицій щодо управління водними ресурсами, адже кожна тергромада дуже добре знає проблемні місця, які існують на її території, і повинна запропонувати заходи, що необхідно вжити для покращення якості поверхневих вод.

В області запроваджено нові підходи до моніторингу поверхневих вод. На базі Дністровського БУВР створено сучасну лабораторію моніторингу вод Західного регіону. У 2021 році на території області встановлено 27 пунктів моніторингу - 19 пунктів у басейні річки Дністер, 8 пунктів у- суббасейні річки Прут. З них 6 пунктів – це питні водозабори.

Найчистішими річками нашої області є Бистриця Надвірнянська, Лімниця, Свіча. У цих річках не виявлено перевищення вмісту забруднюючих речовин ні по одному показнику. Проте, однією із найзабруднішених річок області є Саджава (пункт моніторингу в місті Долина).

На нараді акцентовано увагу на заходах щодо раціонального використання та охорони водних ресурсів, необхідності прискорення паспортизації водних об’єктів нового зразка, адже 818 ставків не оформлені договором оренди. Для тергромад важливим є визначення орендаря (балансоутримувача) гідротехнічних споруд, адже це дозволить наповнювати місцеві бюджети за рахунок їх оренди, забезпечить підтримання майна у технічно справному стані для недопущення виникнення надзвичайної ситуації.

«Сьогодні на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України «Про заходи державної регіональної політики на підтримку децентралізації влади», введеного в дію Указом Президента України від 29 квітня 2021 року № 180/2021, ми повинні провести спільно з територіальними громадами інвентаризацію водних об’єктів», - наголосив Роман Михайлюк. Тому створено міжвідомчу регіональну комісію з інвентаризації водних об'єктів, лісових ресурсів, об'єктів державної та комунальної власності, що знаходяться на території територіальних громад, яка напрацювала відповідні рішення.

За результатами наради рекомендовано головам РДА забезпечити координацію взаємодії між тергромадами, структурними підрозділами ОДА, Дністровським БУВР на період проведення інвентаризації водних об’єктів, що знаходяться на території територіальних громад, в тому числі гідротехнічних споруд, проведення інших заходів задля раціонального використання та охорони водних ресурсів області.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux