Сьогодні в Івано-Франківській обласній державній адміністрації з ініціативи місії Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA Ukraine) пройшла координаційна зустріч гуманітарних партнерів, які співпрацюють з обласною військовою адміністрацією у питаннях надання допомоги внутрішньо переміщеним особам та регіонам нашої держави, які постраждали від активних бойових дій.
Представники OCHA Ukraine розповіли про свою роботу в питаннях мобілізації та координації ефективних і принципових гуманітарних дій у партнерстві з національними та міжнародними учасниками. Діяльність в Україні спрямована на те, щоби децентралізувати координацію гуманітарних заходів та створити відповідні координаційні центри в областях.
Заступники голови обласної державної адміністрації Вадим Созоник та Людмила Сірко розповіли про роботу обласної військової адміністрації щодо забезпечення гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб на Прикарпатті та допомоги східним регіонам нашої держави. Для цього в області працює Координаційний центр з питань міжнародної гуманітарної допомоги, створено Центр допомоги переселенцям, на рівні держави координуються потреби для кожної області.
Посадовці розповіли про нагальні потреби, які існують на Прикарпатті для забезпечення надання гуманітарної допомоги. За словами Вадима Созоника, актуальними на цей час є формування продуктових наборів як для переселенців у тилу, так і для потребуючих у зоні бойових дій. До них входить найнеобхідніший мінімальний набір, який дозволяє людям вижити: борошно, крупи, олія, консерви, цукор тощо. Тому є велика потреба у залученні благодійників до їх формування.
Людмила Сірко зазначила, що на Прикарпатті на сьогодні уже перебуває 137 тисяч 434 внутрішньо переміщених осіб. Значна кількість із них – діти з інтернатних установ, особи з інвалідністю, перестарілі, особи, які потребують сторонньої допомоги. Тому першочерговими для області, крім побутової техніки, матрасів, постільної білизни та посуду, є питання довгострокового облаштування паліативних, геріатричних, хоспісних, інтернатних установ. Окремої уваги заслуговують питання проживання переселенців у територіальних громадах області, адже тепер переважна їх більшість перебувають у школах та садочках, які не пристосовані для тривалого перебування. Тому, за словами посадовиці, є потреба у допомозі для капітального ремонту будівель та надання харчування потребуючим.
Директор департаменту охорони здоров’я ОДА Ігор Дмитренко окреслив проблемні питання щодо забезпечення лікарськими засобами, зокрема для інсулінозалежних хворих, дороговартісних препаратів та ліків для поранених. Також є велика потреба у автомобілях швидкої допомоги, які з Прикарпаття відправили у зону бойових дій, додаткового медичного обданання (рентгенапаратів, УЗД, ШВЛ, С-Арків), інвалідних візках, функціональних ліжках.
У ході зустрічі представники OCHA Ukraine та гуманітарні партнери, які були присутні на зустрічі - Український Червоний Хрест, ГО «Асоціація платників податків Європи», Карітас Івано-Франківськ, Благодійний фонд «Рокада», «Люди в біді» (Чехія), ГО Молодіжна організація «СТАН» - розповіли про свою діяльність та обговорили питання координації надання благодійної допомоги.
Фото доступні за посиланням.