Сьогодні заступниця голови обласної державної Людмила Сірко, начальник управління фізичного та ментального здоров'я Міністерства у справах ветеранів України Іван Погорелий, координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Лариса Підвербецька, начальник управління з питань ветеранської політики Івано-Франківської ОВА Роман Примич відвідали реабілітаційне відділення КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської ради Івано-Франківської області».
В рамках робочої поїздки оглянули відділення медичної реабілітації та фізичної терапії, а також поспілкувалися з командою фахівців, які надають допомогу військовим, іншим категоріям пацієнтів у гострому, підгострому та довготривалому періодах.
Мовилося про мультидисциплінарний підхід у роботі, індивідуальні програми реабілітації та середню тривалість перебування пацієнтів у відділенні. Особливу увагу приділили реабілітації ветеранів після важких поранень та тривалої іммобілізації, створенню умов для довготривалої реабілітації та відновлення, обговорили перспективи розширення відділення і залучення нових ресурсів.
«Щоденна підтримка захисників та їхніх родин надзвичайно важлива. А саме така ініціатива - підтримка створених реабілітаційних центрів – це той напрям, над яким обласна державна адміністрація працює щодня, залучаючи міжнародних партнерів, органи місцевого самоврядування та волонтерів. Адже щоразу кількість людей, котрі потребуватимуть фахової допомоги у реабілітаційних центрах, на жаль, збільшуватиметься», - зазначила Людмила Сірко.
Під час зустрічі йшлося про розвиток послуг ментального здоров’я для ветеранів. впровадження в області в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», проєкту «Ветеранський простір: піклування про ментальне здоровʼя», а також надання психологічної допомоги ветеранам війни та членам їхніх родин. В Івано-Франківській області зареєстровано 16 суб’єктів надання психологічної допомоги.
Відвідали також ГО «Чисті серця Калуш», ознайомилися з благодійними напрямами роботи цієї громадської організації. Мовилося про соціальну підтримку ветеранів війни, надання необхідних юридичних та психологічних послуг. Для ветеранів провели арт-терапевтичне заняття з психологинею Іванкою Гусинецею. Важливо, що арттерапія в цьому випадку унікальна. Насамперед - це психологічна реабілітація військових та ефективна адаптація до цивільного життя за межами зони бойових дій.
Додамо, що цього дня робоча група побувала у реабілітаційному центрі для військових «4.5.0. Прикарпаття».