Сьогодні, 29 вересня, в Україні відзначають 81-ші роковини однієї з найбільших трагедій в історії ХХ століття - масових розстрілів у Бабиному Яру, де впродовж кількох днів у вересні 1941 року німці розстріляли майже 34 тисячі євреїв – мешканців Києва.
Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.
З нагоди вшанування пам’яті за загиблими євреями на місці поховання у Чорному лісі, поблизу Івано-Франківська, відбулося поминальний захід, у якому взяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Богдан Футерко, представники профільних управлінь обласної державної адміністрації.
Присутні поклали квіти до пам’ятника загиблим на місці розстрілу майже трьох тисяч євреїв.
Зі слів Богдана Футерка, події, які відбулися у Бабиному Яру, є однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни. Більшість населених пунктів України мають свої більші чи менші «бабині яри» - місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв. На жаль, геноцид продовжуються і сьогодні. Російський так званий «антифашизм» став головною загрозою для євреїв в сучасній Україні та сприяв нарузі над пам’яттю про Голокост: російські війська обстрілюють єврейські цвинтарі, синагоги, навіть Бабин Яр. Мир, безпека й рівновага у Європі та світі можливі тільки після того, як Україна переможе у війні, а всіх злочинців буде належно покарано.