Сьогодні під керівництвом заступниці голови обласної державної Людмила Сірко у Калуській районній державній (військовій) адміністрації відбулася нарада з питань формування комплексної політики для ветеранів, членів сімей та родин загиблих. Йшлося про формування цілісної та комплексної ветеранської політики в районі, розробку «дорожньої карти» отримання послуг для ветеранів, членів сімей та родин загиблих.
До заходу долучилися заступниця директора департаменту соціальної політики ОДА Уляна Миронюк, начальник відділу в Івано-Франківській області Міністерства у справах ветеранів Володимир Веркалець, заступниця голови Калуської районної військової адміністрації Ярослава Гасяк, керівники структурних підрозділів райдержадміністрацій, а також заступники голів Калуських територіальних громад та профільні спеціалісти міських, селищних та сільських рад.
Під час наради були розглянуті питання щодо визначення спектру послуг ветеранам, членам сімей та членам сімей загиблих, посилення спроможностей у наданні всебічної допомоги на місцях.
«Головне завдання на сьогодні - спрямувати усі зусилля, щоби підтримка, яка надається, максимально відповідала індивідуальним потребам та була доступна зазначеній категорії громадян. Насамперед сьогодні необхідно розглянути усі напрямки ветеранської політики, які потрібно реалізовувати. Надзвичайно важливо зробити усе, щоб кожен ветеран, який прийшов з війни, був забезпечений усім необхідним та йому надавалася всебічна підтримка. Це також стосується і їхніх сімей та родин полеглих Героїв». – зазначила Людмила Сірко.
Володимир Веркалець підкреслив, що на державному рівні визначено пріоритетність ветеранської політики, як окремого виду державної політики, спрямованого на реінтеграцію військовослужбовців до мирного життя.
«Ми маємо надати всі необхідні дієві інструменти людині, яка повертається з війни або завершує службу у силових структурах в мирні часи, щоб вона мала змогу успішно самореалізуватися у цивільному житті. Дуже важливим є об’єднання зусиль, аби в умовах децентралізації всі можливості, які надає держава у межах ветеранської політики, відчули наші захисники, захисниці та члени їхніх сімей на місцях», – наголосив посадовець.
Один з таких проєктів Мінветеранів – створення в Україні інституту помічника ветерана. Він передбачає індивідуальний супровід ветеранів у процесі переходу від військової служби до цивільного життя. Йдеться про психологічну реабілітацію, належне медичне обслуговування, освіту й працевлаштування, підтримку в започаткуванні і розвитку ветеранського підприємництва, забезпечення житлом, соціальні гарантії та ін.
На нараді наголошувалося, що кожна громада, виходячи зі своїх можливостей та потреб, працює над створенням ветеранського простору. Зокрема, у громадах працюватимуть центри життєстійкості та ресурсні кімнати, куди матимуть можливість звертатися ветерани та їхні сім’ї. На реалізацію цих цілей є можливість отримати відповідні ресурси від міжнародних організацій.
Чимало питань, які розглядалися на нараді, стосувалися алгоритму надання адміністративних послуг нашим захисникам та їхнім сім’ям. З цього приводу найближчим часом буде проведено семінари-тренінги із профільними спеціалістами громад.
Зауважимо, що зустріч пройшла у форматі діалогу про подальшу співпрацю, де кожен вислухав один одного та отримав відповіді на поставлені питання. На завершення наради були підсумовано проблемні питання щодо соціального захисту ветеранів, їхніх сімей, родин загиблих Героїв. Важливо, що ці питання постійно перебувають у центрі уваги керівництва області та територіальних громад, а отже, рідним загиблих захисників надаватиметься вся можлива допомога та підтримка.
Завжди будемо пам’ятати та шанувати наших ветеранів, подвиг полеглих захисників України, які віддали свої життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.