Сьогодні у рамках Національного тижня безбар’єрності в Україні департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації провів у режимі відеоконференції засідання «круглого столу» «Кращі практики облаштування безбар’єрної туристичної інфраструктури Прикарпаття».
Учасниками події стали 60 управлінців, відповідальних за розвиток туризму і культури територіальних громад, представники природоохоронних та музейних установ, громадських організацій.
Директор департаменту Олександр Зрайко повідомив, що обласна державна адміністрація працює спільно з туристичним бізнесом, громадськими організаціями над тим, щоб створити для всіх груп туристів, зокрема і маломобільних груп населення, доступні умови «перезавантаження», реабілітації, пізнавального дозвілля, щоб вони мали можливість відпочити фізично і психологічно.
За результатами моніторингу безбар’єрності туристичної інфраструктури, місць рекреації і дозвілля, проведеного районними державними адміністраціями понад 100 туристичних місць області були визначені доступними для людей з інвалідністю. Це, насамперед, музеї, пам’ятки сакральної архітектури, культурні заклади тощо.
Метою проведення сьогоднішньої події є продовження роботи над формуванням культури туристичної безбар’єрності шляхом підвищення обізнаності про коректну комунікацію з людьми з інвалідністю на відпочинку; можливості надання рекреаційних та екскурсійних послуг для маломобільних груп населення шляхом вивчення досвіду облаштування доступної туристичної інфраструктури в області.
Культура туристичної безбар’єрної гостинності розпочинається з коректної комунікації з людьми з інвалідністю. Тож першим мовцем круглого столу був Микола Макар, представник Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю в облдержадміністрації. Він розповів присутнім про правила спілкування з людьми з інвалідністю.
Наступними спікерами були презентовані приклади успішних результатів облаштування безбар’єрної туристичної інфраструктури Прикарпаття.
Учасники події мали можливість почути виступи такі виступи:
Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації висловлює вдячність мовцям «круглого столу» за презентацію пізнавальних прикладів успішних досвідів облаштування безбар’єрної рекреаційної інфраструктури, а також всім учасникам-слухачам за увагу до події.
Колеги, ми не чекаємо змін – ми і ви їх ініціюємо.
Детальніше про безбар’єрність можна дізнатися в довіднику безбар’єрності – https://bf.in.ua/
Гостинність без бар’єрів. Довідник зі створення безбар’єрного середовища у закладах HoReCa – https://tinyurl.com/yc6b7wx2
Методичні рекомендації для суб’єктів, які провадять туристичну діяльність (екскурсійне обслуговування), фахівців туристичного супроводу щодо надання інформації в доступних для осіб з інвалідністю форматах – https://tinyurl.com/2dnwvyfr
Політика безбар’єрності реалізується в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.