Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про припинення надзвичайної ситуації у зв’язку з COVІD-19, проте сама хвороба нікуди не зникла, а пандемія триває. Українці продовжують хворіти та помирати від ковіду, а кількість інфікованих в осінньо-зимовий період традиційно зростає.
Уберегтися від важкого перебігу коронавірусної хвороби та її наслідків можна завдяки вакцинації, яка є безоплатною для всіх мешканців України. Скільки саме щеплень треба мати, щоб почуватися захищеним? Кому і коли потрібно робити бустерні дози вакцини проти COVІD-19?
Первинна вакцинаціяЦе курс з двох базових щеплень та одного бустерного.
Бустерне щепленняРоблять дітям та дорослим. Дорослим через 5 місяців після двох базових щеплень. Дітям від 5 років через 6 місяців.
Увесь первинний курс щеплень включає первинну вакцинацію та перше бустерне щеплення. Для переважної більшості дорослих молодших за 60 років, невагітних жінок та дітей без важких хвороб такого курсу достатньо для захисту від тяжкого перебігу COVID-19, у тому числі від хвороби, викликаної варіантом Омікрон або його субваріантами. Наступні бустерні щепленняКожне наступне бустерне щеплення роблять у період через 6-12 місяців після попереднього (першого чи другого бустерного). Таке щеплення рекомендовані в першу чергу групам ризику:
Здорові дорослі до 60 років та діти від 5 років за бажання також можуть отримати такі бустерні щеплення, але лише за умови достатньої кількості вакцин для груп ризику.
Для додаткових та бустерних доз для дорослих може бути використана будь-яка з доступних вакцин проти COVID-19, для дітей 5-11 років – тільки спеціальна вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech, для дітей 12-17 років – «доросла» вакцина Comirnaty від Pfizer-Biontech.Зробити щеплення від COVID-9 можна безкоштовно у будь-якому пункті щеплення, які розташовані в центрах первинної медичної допомоги.