Міндовкілля провело в Івано-Франківську зустріч, на якій обговорили питання адаптації регіонального плану з управління відходами області до нового законодавства.
Радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Сергій Довгалюк, потенційний інвестор – компанія WASTE ENERGY, представники Івано-Франківської ОВА та п'яти ОТГ обговорили першочерговий план дій для будівництва сміттєобробних підприємств на території області.
Співпраця відбувається в рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Посилення спроможності регіональних та місцевих органів влади для впровадження та застосування законодавства ЄС у сферах захисту навколишнього середовища, протидії кліматичним змінам та розвитку інфраструктурних проєктів». Зараз Івано-Франківщина разом з міжнародними експертами переглядає свій регіональний план управління відходами до 2030 року, щоб відобразити в ньому актуальні положення чинного законодавства. В області вже розпочалася реалізація державної політики в сфері поводження з побутовими відходами, яка ґрунтується на розробленому Міндовкілля кластерному підході. Нагадаємо, очільник Міндовкілля Руслан Стрілець, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Світлана Онищук та керівники п’яти територіальних громад раніше підписали Меморандум про співпрацю.
Сміттєобробний кластер на Івано-Франківщині складатиметься із 5 заводів – в Бурштинській, Городенківській, Калуській, Косівській, Надвірнянській громадах. Сукупно вони перероблятимуть понад 450 тис. тонн відходів на рік. Вартість проєкту – понад 155 млн євро.
«Впевнений, що далі цим шляхом підуть всі інші області й Україна, нарешті, отримає більш ніж 200 нових сучасних заводів європейського зразка та зможе впровадити принципи кругової економіки. У деяких аспектах Україна має шанс стати прикладом для країн ЄС, які сьогодні прагнуть перейти від технологій спалювання відходів до більш сучасних технології. Україна має можливість відразу впроваджувати найкращі методики і будувати свою унікальну систему управління відходами, але, звісно, з урахуванням досвіду інших країн», – говорить Сергій Довгалюк.