Організатором цієї події став Львівський ІТ Кластер. Навіть у часи війни найбільша технологічна подія в Україні зібрала майже 5 тисяч представників з ІТ-індустрії, інформаційних технологій, бізнесу, влади різних рівнів, експертів у сферах штучного інтелекту, кіберзахисту, цифрової трансформації, підприємців, стартаперів, а також керівників провідних волонтерських фондів. У ці важкі часи кожна з цих сфер продовжує активно працювати, сприяючи Україні, включаючи роботу над основами для відновлення країни після завершення війни.
Представниками Прикарпаття на заході були заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко та голова Косівської районної державної адміністрації Наталія Кучма.
Захід тривав три дні і включав десятки панельних дискусій та презентацій від українських та іноземних спікерів.
У перший день IT-Арени віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про вісім технологій, які зараз використовуються в сучасній війні проти росії, такі як супутниковий зв'язок, дрони, системи ситуаційної обізнаності, роботизовані наземні платформи, штучний інтелект, радіоелектронна боротьба та захист неба.
Федоров зазначив, що ці технології змінюють хід війни і закликав всіх ІТ-спеціалістів долучитися до розробки та масштабування цих технологій, оскільки у боротьбі за технологічну перевагу кожен внесок важливий. Він також подякував організаторам IT-Арени та USAID за підтримку інноваційних рішень для посилення кіберстійкості України.
«Грант до 50 тисяч доларів можна отримати за інноваційні рішення, які допоможуть протистояти російським кібератакам, та посилити кіберстійкість критичної інфраструктури України. Загальний бюджет програми USAID – 500 тисяч доларів. Дякую міністрові та USAID за це рішення. Успіхів розробникам! Дякую організаторам технологічної конференції IT Arena за те, що ви створили майданчик для якісної співпраці та діалогу між представниками ІТ сфери України й світу, міжнародними організаціями і органами влади. Україна є і буде сильною цифровою державою», - зауважив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Другий день на бізнес-потоці був присвячений технологічним ринкам. Спікери говорили про те, як компаніям працювати в Азії, США чи Великій Британії. Одна з ключових панелей була присвячена Україні та роботі бізнесу у часи війни, за участю Лорана Дюпуша, голови правління Ukrsibbank BNP Paribas Group і Тараса Кицмея, співзасновника та члена Ради директорів SoftServe. У підсумку дня IT-Арени пройшов фінал та нагородження переможців Startup Competition. Перемогу отримали – SLab.
Не менш насичений для учасників IT-Арена цього року видався третій день конференції, зокрема, 50 зустрічей, понад 70 спікерів та 15 різних локацій у самому серці Львова.
Після двох днів насичених доповідями та панельними дискусіями від найкращих фахівців з українських та світових компаній, учасники працювали у форматі зустрічі та воркшопи. На них охопили широкий спектр тем, пов'язаних з бізнесом, розробкою продуктів, технологіями та стартапами, а також обговорювали такі питання:
Перспективи ринку праці в Україні:
Також, в межах третього дня IT Arena відбулась презентація першої повністю електричної автівки BMW i5 M60
За підсумками заходу учасники дізналися, як ІТ-сфера може допомогти в умовах війни. Об’єднуємо ІТ-індустрію заради перемоги України!